comScore

Okullar ne zaman tatil olacak? Okullar ne zaman açılacak? Okul tatil süresi ne kadar?

12 Mart 2020, Perşembe 19:24
Okullar ne zaman tatil olacak? Okullar ne zaman açılacak? Okul tatil süresi ne kadar?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, koronavirüs nedeniyle okulların tatil tarihini açıkladı. Okullar ne zaman tatil olacak? Okullar ne zaman açılacak? Okul tatil süresi ne kadar?

Türkiye'de ortaya çıkan koronavirüs nedeniyle okullar için tatil kararı alındı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın okulların tatil edileceğini açıkladı. Koronavirüs salgını nedeniyle okulların tatil tarihi belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı okulların tatil olacağı süreyi belirledi. Okullar ne zaman tatil olacak? Okullar ne zaman açılacak? Okul tatil süresi ne kadar? Merak edilenleri haberimizde bir araya getirdik.
 

13 Mart 2020 Cuma günü okullar tatil mi?


Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye'de rastlanan koronavirüs vakası sonrası okullar için alınan kararı açıkladı. Türkiye'de okullar tatil mi? Tatil ne zaman başlayacak? 13 Mart 2020 Cuma günü tatil mi? gibi sorular merak edilmeye başlandı.

16 MART'TAN İTİBAREN OKULLAR 1 HAFTA TATİL EDİLECEK
Son dakika gelişmesine göre Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 16 Mart tarihinden itibaren Türkiye'de tüm okulların 1 hafta tatil edileceğini açıkladı. Bu açıklamaya göre 13 Mart 2020 Cuma günü okula gidilecek ve tatil süreci 16 Mart 2020 Pazartesi günü resmen başlayacak. Okullar farklı bir karar alınmadığı müddetçe 23 Mart 2020 Pazartesi tarihinde yeniden açılacak.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın aynı zamanda "Spor müsabakaları kalabalıkların toplandığı önemli etkinlikler. Uzmanların tavsiyeleri doğrultusunda Nisan sonuna kadar seyircisiz oynanma kararı alınmıştır. Kalabalık ortamı oluşmaması açısından isabetli bir karar." açıklamasını yaptı.

FutbolArena Haber Turu (30 Eylül 2020)