comScore

Okullar ne zaman açılacak? Sınavlar ertelendi mi? (Okul açılış tarihi)

25 Mart 2020, Çarşamba 19:45
Okullar ne zaman açılacak? Sınavlar ertelendi mi? (Okul açılış tarihi)

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitim sürecinin uzatıldığını duyurdu. Okullar ne zaman açılacak? Okulların tatil süresi ne zamana kadar uzadı?

Koronavirüs salgını nedeniyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye'de okulların uzaktan eğitim sürecine devam edeceğini ifade etti. Okulların tatil süresi uzatıldı Okullar ne zaman açılacak? Okul açılış tarihi ve merak edilen tüm detaylar haberimizde.
 

Okullar kaç hafta tatil? Okullar açılacak mı?


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "30 Nisan tarihine kadar okulların tatil olmasına ve uzaktan eğitimin devam etmesine karar verdik." açıklamasında bulundu.

SINAVLAR ERTELENECEK Mİ?
Ziya Selçuk basın toplantısında, "Bilim Kurulu'nun tavsiyesi ile eğitime verilen ara 30 Nisan'a kadar uzatıldı. YKS için ÖSYM ve YÖK ile istişarelerimiz devam ediyor. Prensip olarak sınavların zamanında yapılmasını önemsiyoruz. Sınavların ertelenmesi veya ertelenmemesi durumunda planlarımız hazır." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bilim Kurulu'nun tavsiyesi ile uzaktan eğitimin 30 Nisan'a kadar uzattıldığını ve önümüzdeki hafta ders çalışma programlarının daha da verimli olacağını belirtti.

Türkiye'de okullar başka bir erteleme kararı olmadığı takdirde 30 Nisan 2020 Perşembe günü yeniden açılacak. Milli Eğitim Bakanlığı o tarihe kadar uzaktan eğitime devam edecek. 

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)