comScore

Göztepe Göztepe

Okan Buruk'tan transfer açıklaması

10 Ocak 2017, Salı 23:19
Okan Buruk'tan transfer açıklaması

Okan Buruk, "Eksiklerimiz var ve transfer yapacağız. Bir tane sol bek bakıyoruz. Hem forvet arkası hem de kenarlarda oynayabilecek bir yabancı oyuncu da bakıyoruz" dedi.

FutbolArena - TFF 1. Lig'de liderlik koltuğunda oturan Göztepe'de Teknik Direktör Okan Buruk, takımın eksiklerinin bulunduğunu ve bu bölgelere transfer gerçekleştireceklerinin müjdesini verdi. 
 

Göztepe Süper Lig'e çıkacak mı?


Ligde istedikleri konumda olduklarını belirten Okan Buruk “Ligin başından itibaren üst sıralara tutunan bir Göztepe takımı vardı ve bunun ilk yarının sonuna kadar taşıdık. Bu bizim için önemliydi. Puanlar birbirine çok yakın, bunu söylemek lazım. Takımların performanslarına baktığınız zaman herkesin birbirini yenebildiği ve sürprizlerle dolu bir ilk yarı geçti. İkinci yarıda daha da zor olacak. Gerçek lig, 18 haftalık daha zorlu bir periyot şimdi başlayacak. Hem antrenman yapıyoruz hem de taktiksel çalışmalarımızı yapıyoruz. Yarışın hızlanacağı ve kızışacağı döneme başlayacağız. Biz de buna en iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz'' dedi.

SÜPER LİG'İ İSTİYORUZ
Ligde rakiplerinin kendilerine karşı movite olduklarını belirten Okan Buruk “O takımlar size daha çok motive oluyor. Burada tabi hem Göztepe ismi hem oyuncu kalitesine baktığınızda bu ligin en önemli kadrosunu barındırıyorsunuz. Bu birkaç takım için geçerli. Özellikle deplasman maçlarında rakiplerin bizden daha iyi hazırlandığını görüyorsunuz. Bu zorlukları ilk yarıda da yaşadık ikinci yarıda da yaşayacağız. Özellikle iç saha maçlarımızda seyircimizle birlikte çok büyük avantaj yakaladık ilk yarı. Bunu dış sahaya da yansıtabilirsek çok önde devam etmemizi sağlayacak. Biz iyi bir şekilde başlayıp iyi bir şekilde bitirmek istiyoruz. İç sahada muhteşem taraftarımızın gücünü kullanacağız ve dış sahada ise daha akıllı oynayıp hak ettiğimiz yere gelmek istiyoruz” dedi.
 

Göztepe transfer yapacak mı?


Maç maç gidip sezon sonu mutlu sona ulaşmak istediklerini ifade eden Okan Buruk “Konsantrasyon da çok önemli. Maç ayırt etmemek gerekiyor. Her maça aynı konsantrasyon ile hazırlanmak gerekiyor. Ben şampiyonluk için şu takım bu takım ön planda diyemem. İyi bir seri yakalayan takım ligde her yere gelebiliyor.” dedi.

GÖZTEPE HANGİ BÖLGELERE TRANSFER YAPACAK?

Transfer yapacaklarının müjdesini veren Okan Buruk, hangi mevkilere takviye istediğini açıkladı. Okan Buruk yaptığı açıklamada “Eksiklerimiz var ve transfer yapacağız. Bir tane sol bek bakıyoruz. O bölgede sadece bir oyuncumuz var. Ön tarafta Kone ayrıldı, yabancı anlamında bir oyuncuyu gönderdik. Hem forvet arkası hem de kenarlarda oynayabilecek bir yabancı oyuncu da bakıyoruz. Zaten şu anda takımımızda bulunan oyuncularımızdan hem kişilik hem de kalite anlamında çok memnunuz. Eksik olan yerlerimize takviye yapacağız” ifadelerini kullandı.
Ek alanı

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)