comScore

Göztepe Göztepe

Okan Buruk'tan hakeme sert sözler

23 Ocak 2017, Pazartesi 23:39
Okan Buruk'tan hakeme sert sözler

Okan Buruk, maç sonu "Hakemin rakipten yana olan kararlarına rağmen üstünlük kurduk." diye konuştu.

FutbolArena - Sahasında Büyükşehir Gaziantepspor ile 2-2 berabere kalan Göztepe'de Teknik Direktör Okan Buruk karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulundu.
 

Okan Buruk'tan Büyükşehir Gaziantepspor maç sonu açıklaması


TFF 1.Lig'in 18.hafta karşılaşmasında sahasında 2 puan bırakan Göztepe'de moraller bozuk. Teknik Direktör Okan Buruk karşılaşma sonrasında yaptığı açıklamada kendi taraftarları önünde 2 puan bıraktıkları için üzgün olduklarını söyledi. 

MAÇIN HAKEMİ TAKTİR HAKLARINI RAKİPTEN YANA KULLANDI
Karşılaşma boyunca iyi mücadele ettiklerini belirten Okan Buruk "Hakemin rakipten yana olan kararlarına rağmen üstünlük kurduk. Skoru, 3-1'e 4-1'e getirebilirdik ancak iki penaltı pozisyonunda da gereksiz hareketler penaltıdan gol yememize sebebiyet verdi. Kaybettiğimiz 2 puan için üzgünüz, tekrar kazanmaya başlayacağız. Göztepe taraftarının kafasında soru işareti olmasın, desteğe devam etsinler. Yeni oyuncularımız da haftalar geçtikçe üstüne koyarak geliyorlar. Zorlu bir dönemden geçtik. Taraftarlarımız hiç merak etmesinler başımızı dik tutacağız oyunumuza devam edeceğiz." dedi.
Karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Buruk bireysel hatalar sebebiyle 2 puan bıraktıklarını belirtirken şu ifadeleri kullandı;

"Öne geçtikten sonra geriye de çekilmedik, rakibimizi doğru karşıladık ancak ceza alanı içindeki bir hata çok pahalıya mal oldu. Ceza alanı içinde çok dikkatli olmamız gerekiyor. Başka statlarda bu kadar cesur kararlar verilmiyor. Maçın sonuna da neden 5 dakika eklendiğini anlamadım." 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)