comScore

FutbolArena TV

Okan Buruk ile gazeteci arasında sarı kart tartışması

05 Kasım 2017, Pazar 18:09

Teleset Mobilya Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk, Aytemiz Alanyaspor maçı sonrası yaptığı açıklamada, “Çok ağır bir mağlubiyet aldık” dedi. 

Gazeteci ile sarı kart tartışması
Bir gazetecinin, 43. dakikada hava topu mücadelesinde Mustafa'nın topa elle müdahale ettiği halde Caner Osmanpaşa'nın sarı kart ile cezalandırıldığı, bu durumu nasıl değerlendirdiği yönündeki soruya yanıt veren Okan Buruk, “Mustafa topa eliyle dokunmadı” dedi. 

Basın mensubunun ısrarla “Elimizde fotoğrafları var” iddiası üzerine konuşan Buruk, “Eliyle dokumadı topa. Elini uzattı ama top değmedi. Hakem orada faulden dolayı sarı kart gösterdi. 4. hakemin bana söylediği faulden dolayıydı. Şu an net bir şey yok. Olmayan bir şey üzerinden konuşmamızın bir anlamı yok. Şu anda bu konuşulacak bir yer mi? Mustafa elini uzattı ama topa dokunmadı. Bu daha sonra yine değerlendirilir” ifadelerini kullandı.
Bir diğer gazetecinin, “Alanyaspor golleri bulduktan sonra oyuna müdahale anlamında geciktiniz mi?” sorusuna da cevap veren Buruk, “Hangi anlamda geciktim? Kaçıncı dakikada sokmamız gerekiyordu sizce. 2 oyuncu değişikliğini 45. dakikada yaptık zaten. Kaçıncı dakikada yapmamız gerekiyordu? 20. dakikalarda ben çok oyuncu değiştirmiyorum” şeklinde konuştu.

Akhisar Belediyespor Videoları