comScore

Göztepe Göztepe

Okan Buruk : ''Hakemler haddini aştı!''

02 Ekim 2016, Pazar 20:29
Okan Buruk : ''Hakemler haddini aştı!''

Göztepe Teknik Direktörü Okan Buruk, Elazığspor maçı sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Göztepe Teknik Direktörü Okan Buruk, TFF 1. Lig'in 6.hafta maçında puan kaybettikleri Elazığspor karşılaşmasında oyuncularının baskıyı kaldıramadıklarını ifade etti.

Okan Buruk yaptığı açıkalamada “Hem liderliği koruma güdüsü, hem de ilk kez yeni bir statta oynama heyecanıyla istediklerimizi sahaya yansıtamadık. Ancak daha iyi olacağımızın garantisini veriyorum. Bornova'da kolay maç kaybetmeyeceğimizi herkes görecek. Bu stat bizim için büyük şans. Kaybedilen 2 puan önemli ama asla hedefimizden sapmayacağız.” ifadelerini kullandı.
İKİ HAKEM HADDİNİ AŞTI!

Karşılaşmanın hakemi kendini haksız yere tribünlere gönderdiğini ifade eden Okan Buruk “Oktay Taş, her pozisyonda yanımıza gelip bizi bağırarak uyardı. Kendisi Eskişehir Bölgesi hakemi ve 2 hafta sonra biz Eskişehirspor'la oynayacağız. İki hafta önce Şanlıurfaspor maçında da 4'üncü. hakem olarak görev yapan Taş, o karşılaşmada da bize bağırıp çağırdı. Abdülkadir Bitigen, Elazığsporlu oyuncuların maç boyunca yere yatıp oyunu soğutmasına göz yumdu. Ben de Oktay Taş'a hiçbir şekilde hakaret etmeden itirazda bulundum ve tribüne gönderildim. Böyle bir uyarı için ceza gelmemesi gerekir” şeklinde konuştu. 

Açılışı yapılan Yeni Bornova Stadyumunu çok beğendiğini söyleyen Okan Buruk “Herkese teşekkür ediyorum. Yeni stadı çok beğendik. Takımlarımız uzun yıllardır kötü tesislerde karşılaşmalara çıktı. Şimdi ise burası rakipler için gerçek bir deplasman oldu. Futbolseverler hem rahat bir şekilde maç izliyor hem de takımlarını daha güçlü bir şekilde destekliyor.” değerlendirmesinde bulundu. 

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.