comScore

Oğuz Çetin'den eleştiri! 'Milli Takımda yapılanma olmaz'

27 Mart 2018, Salı 22:54

Eski Milli Futbolcu Oğuz Çetin, Tivibu Spor'da yaptığı açıklamada Mircea Lucescu'yu eleştirdi.

FutbolArena - Türkiye, Karadağ ile yaptığı hazırlık maçından 2-2'lik beraberlikle döndü. Bu sonuç kimseyi mutlu etmezken eski Milli futbolculardan Oğuz Çetin, Mircea Lucescu'yu eleştirdi.


Oğuz Çetin'in Mircea Lucescu hakkında yorumu


Mircea Lucescu'nun Türk futboluna çok uzak kaldığını belirterek sözüne başlayan Oğuz Çetin, A Milli Takımların yeniden yapılanma yeri olmadığını söyledi. 

Oğuz Çetin, "Lucescu eleme maçlarında başarsızı oldu ve sonrasında da arayışa girdi. Ben her zaman söylüyorum. Milli Takımlar düzeyinde yeniden yapılanma olmaz. Bu yapılanma zaten genç milli takımlar düzeyinde kurumsal olarak yapılır. A Milli Takım ise tamamen yarışma alanıdır ve ülkenin en formda, hazır oyuncularının oynayacağı yerdir. Dolayısı ile bu yolu ben onaylamıyorum. Bu şekilde bir tekrar yapılanma ve önümüzdeki resmi maçlara kadar sürekli yeni oyuncuları deneme ve genç oyuncuları kadroya almayı tasvip etmiyorum" dedi. 
 

Mircea Lucescu döneminde Milli Takım


Mircea Lucescu yönetiminde Milli Takım 8. maçına çıkarken bu maçlardan sadece 2 galibiyet alabildik. Sahamızda Hırvatistan'ı yenerken son olarak hazırlık maçında da İrlanda Cumhuriyeti'ni yenmiştik. Diğer 6 maçta ise 4 mağlubiyet alan Milli Takım, 2 de beraberlik alabildi. Milli Takım Lucescu döneminde en ağır mağlubiyetini kendi sahasında İzlanda'ya 3-0 yenilerek aldı.


ROMANYA'DA BAŞARILIYDI

Romanya Milli Takımı çalıştırmasının ardından ilk kez bir Milli Takımın başına geçen Lucescu, ülkesinin Milli Takımı'nda daha başarılı bir grafik çizmişti. 

Lucescu Romanya'nın başında 12 maçta sadece 2 kez yenilmiş, 5 kez berabere kalmış, 5 maçtan da galip ayrılmıştı. İşte Lucescu'nun Milli Takımlar karnesi... 


A Milli Futbol Takımımız ile ilgili son gelişmelere Milli Takım Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (17 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.