comScore

ODTÜ'de ne oldu? ODTÜ'lü öğrenciler neden gözaltına alındı? ODTÜ pankartı ne? ODTÜ ne zaman kuruldu?

07 Temmuz 2018, Cumartesi 16:46
ODTÜ'de ne oldu? ODTÜ'lü öğrenciler neden gözaltına alındı? ODTÜ pankartı ne? ODTÜ ne zaman kuruldu?

ODTÜ öğrencilerinin gözaltına alındığı haberlerinden sonra ODTÜ'de ne oldu sorusu sorulmaya başlandı. ODTÜ'de açılan pankartın içeriğinde ne vardı? ODTÜ açılan pankartne ile ilgiliydi? ODTÜ pankart açan öğrenciler için açıklama yaptı mı? ODTÜ'de yaşananlarla ilgili son dakika haberleri.

ODTÜ nerede? ODTÜ'de ne oldu? ODTÜ öğrencileri neden gözaltına alındı? ODTÜ pankartı nedir? ODTÜ'de öğrencilerin açtığı pankart ne ile ilgiliydi? ODTÜ'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içerikli karikatürlü pankartlar açıldığı iddiası gündem yarattı. ODTÜ pankartı nerede? ODTÜ ne zaman kuruldu gibi merak edilenleri sizler için derledik. 
 

ODTÜ'de ne oldu? ODTÜ'de öğrenciler neden gözaltına alındı? ODTÜ Recep Tayyip Erdoğan pankartı


ODTÜ'de mezuniyet töreninde alanına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ahakret içeren pankartlarla giren öğrencilerin gözaltına alınmasının ardından Twitter'da #ODTÜ etiketi Türkiye gündemine yerleşti. ODTÜ Rektörlüğü'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Ülkemizi ulusal ve uluslararası alanda her zaman başarıyla temsil eden ve ülkemizin gururu olan Üniversitemizin mezunlarının başarılarının aileleriyle birlikte coşkuyla kutlandığı ve hepimiz için özel bir yeri olan mezuniyet törenimizde yaşanan tatsız olaylardan dolayı üzüntü duyuyoruz ve yaşananları hiçbir şekilde tasvip etmiyoruz" denildi. 


ODTÜ nedir? ODTÜ nerede? ODTÜ ne zaman kuruldu?


Orta Doğu Teknik Üniversitesi ya da kısaca ODTÜ 15 Kasım 1956 tarihinde, zamanın Türkiye başbakanı Adnan Menderes, Karayolları Genel Müdürü Vecdi Diker ve bir grup İTÜ'lü akademisyen tarafından Ankara'da kurulmuş bir devlet üniversitesi. Mersin'de bulunan Deniz Bilimleri Enstitüsü ve KKTC'de bulunan ODTÜ KKK (Kuzey Kıbrıs Kampüsü) dışında bütün binaları aynı kampüstedir. Bugüne kadar 120 binin üzerinde mezun veren üniversitenin eğitim dili İngilizcedir.
Yabancı dilde eğitim vermek, merkezî bilgisayar sistemi kurmak, üniversite müzesi açmak, teknokent kurmak, internet bağlantısı gerçekleştirmek gibi ülke çapında birçok ilki gerçekleştirmiştir. 2014'te Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması'nda 85. sırada yer alan ODTÜ, bu listede ilk yüze girebilen tek Türk üniversitesidir.

ODTÜ TWITTER MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN >>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"