comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Obradovic'in Barcelona yorumu "Daha rahat kazanabilirdik"

22 Ekim 2016, Cumartesi 00:42
Obradovic'in Barcelona yorumu

Fenerbahçe Baş Antrenörü Zeljko Obradovic, Barcelona maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin dünyaca ünlü Baş Antrenörü Zeljko Obradovic, Barcelona galibiyetinin önemine dikkat çekti ve oyuncularını kutladı. FB TV'ye karşılaşmayı değerlendiren Zeljko Obradovic, şunları söyledi:

“Çok önemli galibiyetti, özellikle Barcelona'nın kendi sahasında olması. Euroleague'de çok zorlu sezon olacak. Galibiyet bizim için çok iyi oldu. Her maçta olumlu ve olumsuz şeyler olur. Özellikle son bölümde 9 sayı öndeyken, üçlük kaçırdık. Ama olsun sonuç güzeldi, olumlu şeyler de oldu. Oyuncuları tebrik ediyorum. İyi mücadele ettiler. Kolay değil burada maç kazanmak. Taraftarlara da ayrıca teşekkür ediyorum desteklerinden dolayı.”
OBRADOVİC'İN BASIN TOPLANTISI

“Beklediğimiz gibi bir maç oldu. Yaşadıkları tüm problemlere ve şu anda kullanamadıkları önemli oyuncularına rağmen Palau Blaugrana'da oynamak her zaman zordur. Bu maça, her şeye rağmen çok sert bir karşılaşma olmasını bekleyerek hazırlandık ve öyle de oldu. Henüz sezonun başında olduğumuzu söyleyebiliriz. Birçok şeyi geliştirmemiz gerekiyor. Ancak tüm bunlara rağmen, bu akşam oynadığımız oyundan memnunum. Çok iyi savaştık ve son çeyrekte dokuz sayılık farkı yakalayana kadar da oyunu kontrol ettik. Rahat sayılabilecek bir galibiyet elde edebilirdik ancak bu basketbol. Barcelona'nın birçok bireysel yeteneği var ve bu tip durumlarda nasıl oynamaları gerektiğini bilen iyi bir takımlar.  Maçı kazanacak son topu kullanma şansları oldu ancak bu pozisyonu iyi savunduk. Galibiyetten ötürü mutluyum. Önümüzde yapacak çok fazla iş var ve sert bir takvim bizi bekliyor. Ancak inanıyorum ki takımım için en önemli konu, tüm oyuncularımın ekibe yardım etmesi olacak. Bu akşam bu gerçekleşmedi.”

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.