comScore

Borussia Dortmund Borussia Dortmund

Nuri Şahin, Jose Mourinho'ya övgüler yağdırdı

18 Ekim 2016, Salı 00:22
Nuri Şahin, Jose Mourinho'ya övgüler yağdırdı

Nuri Şahin, Socrates Dergisi'ne verdiği röportajda esi hocası Jose Mourinho'ya övgüler yağdırdı.

FutbolArena - Borussia Dortmund forması giyen milli oyuncumuz Nuri Şahin, kaptanlığını yaptığı kulübü ve futbol kariyeri ile ilgili Socrates Dergisi'ne röportaj verdi.

Görevine devam eden teknik direktörü Thomas Tuchel'i kariyerinde gördüğü en iyi taktisyen olarak lanse eden Nuri Şahin, diğer hocaları Jose Mourinho ve Jürgen Kloop'u da övdü.
'JOSE MOURİNHO BAŞARIYA AŞIK'

Real Madrid'de Mourinho ile çalışan Nuri, "Çalıştığım en hırslı teknik direktör Mourinho'ydu. Tabii her oyuncu oynadığı her maçı kazanmak ister ama Mourinho kazanma azminin vücuda gelmiş hali gibi.  Kazanmak için ne gerekiyorsa yapar. Başarıya aşıktır. Gerekirse başarı için rakiplerinin cesedini bile çiğner. Maçları devre arasında kazanır.Konuşmaları inanılmazdı. Bazı sözleri hala kulaklarımda çınlar" yorumunu yaptı.

"MOURİNHO VE KLOPP'U SEVME NEDENİM"

Günümüz futbolunu eleştiren Nuri, "Fuıtbolda taktik ve antrenman tabii ki önemli fakat futbol sektöründe insanlıktan bir şeyler eksildi. Mourinho ve Klopp gibi isimleri bundan dolayı seviyorum. Onların önceliği her zaman oyuncularının içindeki insan olmuştur" ifadelerini kullandı.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.