comScore

NTVSpor kapandı mı? %100 Futbol hangi kanala geçecek?

17 Mart 2018, Cumartesi 23:08

NTVSpor Fenerbahçe - Galatasaray maçı sonrasında son programını yaptı ve yayın hayatını sonlandırdı. Peki programlar hangi kanala geçecek? Detaylar haberimizde...

FutbolArena - 17 Mart 2008 tarihinde yayın hayatına başlayan NTVSpor tam 10 yıl süren birlikteliğin ardından yayın hayatına son verdi. 

Bir dönem NBA yayın haklarının Doğuş Yayın Grubu'nda olduğu dönemde bazı NBA maçlarını yayınlayan ve futbolda son dönemde Belçika Ligi'ni veren NTVSpor bütçesinde küçülmeye gitmişti.


NTVSpor nereye geçti?


NTV Spor, 2010 yılı başında Kral TV'nin karasal yayın frekansından yayın yapmaya başlamış ve bu sayede izlenilebilirliğini artırarak tam anlamıyla ulusal bir spor kanalına dönüşmüştü. Kanal 23 Temmuz 2012 tarihinden itibaren 16:9 yayın formatına ve tam zamanlı HD yayına geçiş yapmıştı. 
Discovery Communications, Doğuş Yayın Grubu'na ait ulusal yayın yapan spor kanalı CNBC-e'yi satın almaya karar verdi. İki kurum satın alma için anlaştı. Alım işlemi Şubat 2018'de resmi olarak tamamlandı ve de 17 Mart 2018'de NTV Spor'un yayın hayatına sonlanıp yerine DMAX'ın yayına başlayacağı NTV Spor'un resmi Facebook sayfasından ve de resmi web sitesinden ilan edildi.


NTVSpor saat kaçta kapandı?


17 Mart 2018 tarihinde oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisi ardından yayınlanan %100 Futbol programı 22:30'da sona erdi ve kanal yayın hayatına Murat Kosova'nın anonsu ile son verdi.


NTVSpor'un kapanma anı


NTVSpor'un kapanma anında %100 Futbol programının logosu gösterildi ve ardından DMAX'ın "Benim kanalım, benim alanım" sloganı ekranları kapladı. 

%100 Futbol hangi kanala geçecek?


Öte yandan Türkiye'de en çok izlenen futbol programlarından biri olan ve Rıdvan Dilmen'in yorumculuk yaptığı %100 Futbol programının bundan sonra NTV'den yayınlanacağı yazılıyor.

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.