comScore

Nimet Baş kimdir? Nimet Baş nereli, kaç yaşında? Nimet Baş evli mi? (Nimet Baş Yeni kabinede mi?)

09 Temmuz 2018, Pazartesi 11:24
Nimet Baş kimdir? Nimet Baş nereli, kaç yaşında? Nimet Baş evli mi? (Nimet Baş Yeni kabinede mi?)

Nimet Baş'ın yeni kabinede ismi geçen adaylardan biri olmasının ardından internet ortamı ve sosyal medyada Nimet Baş'ın kim olduğu merak edilmeye başlandı. Peki Nimet Baş kimdir? Nimet Baş nereli? Nimet Baş kaç yaşında? Nimet Baş evli mi? Nimet Baş ne iş yapıyor? Nimet Baş hakkında merak ettiklerinizi Nimet Baş ile ilgili hazırladığımız haberin devamında bulabilirsiniz. 

FutbolArena - Yeni kabinede ismi geçen adaylardan Nimet Baş'ın kim olduğu sosyal medyada araştırılmaya başladı. Nimet Baş'ın hangi bakanlıkta düşünüldüğünü merak edenler için Nimet Baş hakkında hazırladığımız haberin detayında son gelişmeleri bulabilirsiniz. Cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş bugün yani 9 Temmuz Pazartesi günü olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pazartesi günü meclise gelerek yemin edecek. Daha sonra ise Beştepe'de yeni kabine açıklanacak. Peki Nimet Baş kimdir? Nimet Baş kaç yaşında? Nimet Baş nereli? Nimet Baş evli mi? Nimet Baş ne iş yapıyor? Nimet Baş biyografisi ve Nimet Baş hakkında bilgilere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 
 

Bakanlar Kurulunda kimler olacak? 2018 yeni Bakanlar Kurulu


Yurt'ta yer alan habere göre, AK Parti Kulisleri 9 temmuz'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı yeni Bakanlar Kurulu'na kilitlendi. Kulislerde Cumhurbaşkanlığı Basın Sözcüsü İbrahim Kalın'ın Dışişleri Bakanı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

4 İSİM İSTİFA EDECEK
AK Parti'de milletvekili seçilen 4 ismin de Bakanlık için vekillikten istifa edeceği belirtiliyor. Bu 4 milletvekilinden birinin İstanbul Birinci Bölge'den Meclise giren Enerji Bakanı Berat Albayrak olacağı ifade ediliyor. Diğer 3 isim içinse 5-6 vekilin adı geçiyor.


Nimet Baş kimdir?


Nimet Baş, 2 Mart 1965 tarihinde Karaman‘ın Ayrancı ilçesinde on çocuklu bir ailenin kızı olarak doğmuştur. Nakliye işiyle uğraşan babasının adı Ferit Baş, ebe olarak görev yapan annesinin adı Emine Hanım'dır. Babasının daha önce yaptığı iki evlilikten 5 çocuğu varken bu evliliğinden de 5 çocuğu olur. 3 Kasım 2002 seçimlerinde AK Parti‘den İstanbul milletvekili seçildi. 2 Haziran 2005'te Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığına geldi. 22 Temmuz 2007 seçimlerinde yeniden AK Parti'den İstanbul milletvekili seçildi. Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı iken, 3 Mayıs 2009 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı'na atandı. 6 Temmuz 2011 tarihine kadar bu görevde kaldı. 12 Haziran 2011 Genel seçimlerinde tekrar İstanbul milletvekili seçilmiştir. AK Parti İstanbul milletvekili olarak Meclis'teki görevini sürdürüyor. Çağrı Çubukçu isminde 1 çocuk annesi olan Nimet Baş, üniversite yıllarında tanışıp 1986 yılında evlendiği eşi Birol Çubukçu'dan 15 Temmuz 2011 tarihinde boşanmıştır. 2 Eylül 2014 tarihinde akademisyen Yrd. Doç. Dr. Sinem Vatanartıran ile birlikte eğitim sektöründe faaliyet gösterecek olan “BOS Eğitim Denetim ve Değerleme Hizmetleri A.Ş.” isimli bir şirket kurdu.

NİMET BAŞ SOSYAL MEDYA MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>><

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"