comScore

Nilgün Bodur kimdir? Nilgün Bodur kaç yaşında, nereli? Nilgün Bodur ne yaptı? Nilgün Bodur neden TT oldu?

02 Ekim 2018, Salı 00:25
Nilgün Bodur kimdir? Nilgün Bodur kaç yaşında, nereli? Nilgün Bodur ne yaptı? Nilgün Bodur neden TT oldu?

Nilgün Bodur'un "Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim" isimli kitabındaki bir sözün alıntı olması tartışmalara neden oldu.. Nilgün Bodur'un son kitabı tartışma konusu oldu ve Nilgün Bodur bu iddialara cevap verdi. Herkesin konuştuğu Nilgün Bodur hakkında merak ettiklerinizi Nilgün Bodur hakkında hazırladığımız haberde bulabilirsiniz. 

Nilgün Bodur kimdir? Nilgün Bodur twitter'da trend topic listesinde zirveye oturduktan sonra internet ortamında en çok konuşulan isimlerden biri oldu. Bu gelişmenin ardından Nilgün Bodur kimdir? Nilgün Bodur ne iş yapar? Nilgün Bodur kaç yaşında? Nilgün Bodur nereli? Nilgün Bodur twitter'da neden TT oldu? sorularına yanıt aranmaya başladı. Nilgün Bodur ile ilgili merak ettiğiniz tüm gelişmelere Nilgün Bodur hakkında hazırladığımız haberin ayrıntılarında bulabilirsiniz. 
 

Nilgün Bodur neden twitter'da TT oldu?


Nilgün Bodur twitter'da TT oldu. Zira Nilgün Bodur'nun son kitabı "Sen Gittin ya ben çok güzelleştim." adlı kitabı tartışmalara neden oldu. Nilgün Bodur'nın kitabında intihal yaptığı iddia edildi. Nilgün Bodur bu iddialara instagram hesabından yanıt verdi. 

NE SÖYLEDİ?
Hakkımda çıkan intihal iddiaları üzerine bir açıklama yapmak istedim. 250 sayfalık kitabım kendimi iyileştirmek için yazdığım denemelerin bir araya toplanmış halidir. Türk edebiyatına katkıda bulunmak gibi bir niyetim hiç olmadı. O satırlar sizlere de iyi geldi ki kitabım 150 bin adet bastı ve sattı. Okuyan herkes hayatının değiştiğini söyledi ve ben o zaman iyileştim. Bazen iyileşmek için iyileştirmek gerekiyormuş. Kitabım aforizmalarla, atasözleri ve deyimlerle bezeli. Kimisi dilime pelesenk olmuş sözler ve konuşurken de kullandığım cümleler. Kaldı ki bir gün benim de cümlelerim kullanılırsa çok sevinirim. Anonim olduğunu sandığım bir sözü uzun bir yazının içinde kullandım ve başlık olarak editörüm o cümleyi seçmiş ve tüm başlıkların altında ismim ve kitabın ismi yazıyor. Yani bu cümle bana aittirin açıklaması değildir altında bulunan imza. Cümle uzun bir yazının içinde geçmektedir. ‘Ayağını yorganına göre uzat' konulu bir yazı yazabilirim. Çünkü ben roman yazmıyorum. Deneme türlerinde ve biraz da kişisel gelişimle ilgili konularda geçmişten gelen ve beynimize kodlanmış cümleler kullanılabiliyor ve her cümlenin kaynağını bilemiyorum. Bazen siz beni kendi yazılarımda etiketliyorsunuz ve ben yazdıklarımı bile unutmuş olduğumu anlıyorum zaman içerisinde. Kitabı okuyanlar bilir ki intihal edildiği söylenen cümleyi referans göstererek yazdığım uzun bir yazım var. Tüm kişisel gelişim kitapları böyle referanslarla bezeli. Benim dikkatimi çeken kitabımın çıktığı ilk günden beri süren karalama kampanyaları. Kitabımın satması birilerini çok rahatsız etti. Beni ailem ve sevdiklerim takdir etsin. Twitterda klavye arkasında kahramanlık yapanların onayına ihtiyacım yok. 250 sayfa o kitap ve benim hikayem ve ben hikayemi yaşadığım şekliyle yazdım. Kitabımı tuvalet kâğıdıyla bir tutan kötü kalpleri Allah'a havale etmişim ben. İntihal ile suçlayanları mı etmeyeceğim. Kimse uğraşmasın, yorulmasın. Ben bütün hatalarımı düzeltmek için yaşayan biriyim. Hala kendimle savaşım. Kimsenin hatasını göremiyorum bu sebeple. Benim hatalarımı bulmak için çabalayan yüzlerce boş insana da teşekkür ederim. Bu sayede daha iyi bir insan olma şansım var ama ne yazık ki sizin öyle bir şansınız yok."
 

Nilgün Bodur kimdir?


Nilgün Bodur 19 Kasım 1974 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. 12 yaşında kek satarak Avusturya Lisesi'nde okudu. "Sıradaki Teşekkürüm Bana Yalnış Yapanlara", "Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim" adlı iki kitabı bulunuyor.

NİLGÜN BODUR YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

FutbolArena Transfer Arenası (17 Temmuz 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.