comScore

Nihat Özdemir'den şike tartışmaları sorusuna cevap

04 Haziran 2020, Perşembe 23:17
Nihat Özdemir'den şike tartışmaları sorusuna cevap

TFF Başkanı Nihat Özdemir, "Şike tartışmalarını bitirmek için nasıl bir strateji izleyeceksiniz?" yönündeki soruyu yanıtladı. 

FutbolArena - TFF Başkanı Nihat Özdemir, Ekonomist Dergisi canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

TFF Başkanı Nihat Özdemir, "Şike tartışmalarını bitirmek için nasıl bir strateji izleyeceksiniz?" sorusuna şu şekilde yanıt verdi:
Türkiye'de hepimizin bildiği gibi 2010/11 sezonu yaşadık. Tabi birçok ülkede böyle olaylar oldu. İtalya, İngiltere, Fransa'da da oldu. Her ülkede de böyle bir olayı yaşadık. 2010/11 sezonudur. 9 sene geçti. 9 senedir herhangi bir şekilde bir şike olayına rastlamadık. Amatör liglerde de şikayetler geliyor. İnceliyoruz. Etik Kurulumuz ve Disiplin Kurulumuz inceliyor. Bölgesel Amatör ve alt liglerden şikayet geliyor. Bunlarla ilgili henüz herhangi bir şey yakalayamadık. Tespit ettiğimi zaman meselenin üzerine gideceğiz. 

NİHAT ÖZDEMİR'DEN KULÜPLERİN MALİ DURUMU HAKKINDA AÇIKLAMA

18 kulübümüzün 10'u bankalarla yeniden yapılandırma anlaşması yaptı. Borçlarını 5 yıllık vadeye yaydı. O gün bu anlaşmaları yaptıkları zaman Koronavirüs yoktu. Bugün maalesef böyle bir olay meydan geldi. Sadece Türk kulüpleri değil. Bütün dünyadaki spor kulüpleri etkilendi. Ümit ediyoruz ki, Koronavirüs bu sene bitecek ve Eylül ayında hiçbir şey olmayacak. Ağustos'tan itibaren oynatacağımız yeni sezonda kulüplerimiz tekrar bu kayıplarını yavaş yavaş gidererek, eski mali güçlerine ulaşacaklar. 


Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!