comScore

Nihat Özdemir: 'Transferde borçsuzluk kağıdı istemeyeceğiz'

22 Aralık 2020, Salı 00:22
Nihat Özdemir: 'Transferde borçsuzluk kağıdı istemeyeceğiz'

TFF Başkanı Nihat Özdemir, ara transfer dönemiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Ocak transfer döneminde kulüplerden borçsuzluk kağıdı istemeyeceklerini söyledi. 

Türkiye Futbol Federasyonu olarak aldıkları kararı duyuran Nihat Özdemir, TRT Spor canlı yayınında şu ifadeleri kullandı:
"COVİD 19 SÜRECİYLE ALAKALI"

"Kış transfer döneminde takımlardan borçsuzluk kağıdı istemeyeceğiz. Vergi ve SGK kağıdı istemeyeceğiz. Çünkü birçok kulübümüzün vergi ve SGK borçları var. Covid-19 süreci, tribün gelirleri düştü, reklam gelirleri düştü. Bunları biliyoruz.

TFF'DEN OYUNCU SAYISI HAKKINDA

TFF'den yapılan açıklamada, "Liglerin ikinci devresinin ilk resmi müsabakasından itibaren kulüplerin kadrolarını daha rahat oluşturabilmelerini temin etmek amacıyla A Takım Listesindeki oyuncu sayıları Süper Lig ve TFF 1. Lig için 35, Misli.com 2. Lig ve 3. Lig için 30 olacak şekilde artırılacaktır. Kulüpler, 01.01.2000 ve daha sonra doğmuş olmaları kaydıyla, profesyonel ve kulübüne en az 6 ay tescilli amatör futbolcuları da A Takım Listesi'ne yazmaksızın müsabakalarda oynatabilecektir. A Takım Listelerinde zorunlu olarak bulundurulması gereken futbolculara yönelik tescil süreleri de kısaltılmıştır." ifadelerine yer verildi. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"