comScore

FutbolArena TV

Nihat Özdemir: "Ligleri en güzel şekilde Temmuz ayında tamamlayacağız"

06 Mayıs 2020, Çarşamba 14:45

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Sağlık Bakanı ve Bilim Kurulu ile yaptığı görüşmelerin ardından liglerle ilgili durum hakkında açıklamalarda bulundu. Nihat Özdemir'in açıklamaları şu şekilde:
 
Süper Lig ne zaman başlayacak?

"İnsanlık tarihinin en zorlu günlerini yaşıyor.z Çin'de başlayan koronavirüs tüm dünyada etkisini sürdürüyor. Bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde en az kayıpla atlatmaya çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde her türlü tedbiri zamanında alarak örnek bir mücadele gösterdik. Pandemiyle mücadelemizde her gün daha iyiye gidiyoruz. Yaşanan süreçten Türk futbolu da etkilendi. Devletimiz aldığı kararlarla sportif tedbirleri dünyada en hızlı alan ülkelerin başında geliyoruz. Allaha şükürler olsun o dönemde sahalarımızda virüs çıkmadı. 1,5 ay kadar bir zaman geçti ve tedbirler konusunda gerekli önlemleri aldık. Devletimizin kararlarına harfiyen uyduğumuz gibi futbola dönüş için sağlık kurulumuz önemli bir çalışma hazırladı. Futbolun oynanması için protokol hazırlandı. Futbolumuzun bu süreçten en az şekilde etkilenmesi için elimizden geleni yaptık."

"LİGLERİ 12-13-14 HAZİRAN'DA OYNATMA KARARI ALDIK."
"Süper Lig, 1. Lig, 2 ve 3. Lig kulüplerinin fikirlerini aldık. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu ile süreci sürekli değerlendirdik. UEFA ve FIFA ile sürekli görüşmeler yaptık. Son olarak Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ile görüştük. Bugün de yönetim kurulumuz toplandı. Devletimizin hazırladığı normalleşme planı kapsamında değerlendirmelerde bulunduk. Tüm şartları göz önünde bulundurarak bir yol haritası çizdik. Şimdilik olmak kaydıyla ertelenen Süper Lig, 1. Lig, 2. ve 3. Lig 12-13-14 Haziran'da başlatma kararı aldık. Liglerimizi Temmuz ayında en iyi şekilde tamamlamayı planlıyoruz. Elimizde 10 ayrı senaryo var. Bunları Sağlık Bakanlığı ile paylaştık. Onların bize vereceği sistem içerisinde liglerimize başlayarak sonlandırmak istiyoruz. Hangi şartlarda oynanacağı bakanlıkla planlanacak."
 

VİDEO ÖNERİLERİ