comScore

Nihat Özdemir: '12 Haziran için 18 kulüple anlaştık'

20 Mayıs 2020, Çarşamba 18:02
Nihat Özdemir: '12 Haziran için 18 kulüple anlaştık'

TFF Başkanı Nihat Özdemir liglerin ne zaman başlayacağı konusunda basın toplantısında konuştu. 

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, liglerin geleceği konusunda kulüplerle yapılan görüşmeden sonra liglerin oynanarak devam edeceği yönünde hemfikir olduklarını ve anlaşma sağladıklarını açıkladı. 


Süper Lig ne zaman başlayacak?


Nihat Özdemir ayrıca 7 kulübün bu sezon küme düşme olmaması ve önümüzdeki sezon 21 takımla oynanması yönünde başvurduğunu söyledi. 

7 kulüp ligden düşmeyle ilgili pandemi olayından dolayı endişelerini beyan ettiler. Bu sene düşmenin kalkmasıyla ilgili başvuruda bulunacaklarını söylediler. Bugün başvurularını yapmış oldular.  TFF konuyu değerlendirecektir. 28 Mayıs'ta kesin kararı açıklayacağız. 
SÜPER LİG İÇİN 12 HAZİRAN TARİHİNDE KULÜPLERLE HEMFİKİR OLDUK

Kulüpleri elimizden geldikçe finansal yönden nasıl rahatlatacağımız konusunda çalışmalar başlatacağımızı size açıklıyoruz. Hepimizin bildiği gibi koronavirüste başarılıyız. İnşallah 12 Haziran'da Süper Lig, 19 Haziran, 18 Temmuz 2, 3, ve BAL'da kulüplerimiz gereken hassasiyeti gösterecektir. Herhangi bir sporcu, futbolcumuz, futbol adamımız herhangi bir rahatsızlığa yakalanmadan yolumuza devam edeceğiz inşallah. Ligleri oynayarak sonlandırmak için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz. Bütün kulüplerle hemfikiriz.

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!


 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"