comScore

Nihat Kahveci'den FutbolArena'ya Arda Turan açıklaması

11 Ekim 2017, Çarşamba 01:08
Nihat Kahveci'den FutbolArena'ya Arda Turan açıklaması

Milli Takımın efsane futbolcularından Nihat Kahveci, eleştirilerin odağındaki Arda Turan'a sahip çıktı.

FutbolArena Özel - Milli Takım, 2018 Dünya Kupası'na katılma hakkı kazanamazken, Milli Takımın efsane futbolcularından Nihat Kahveci, Arda Turan hakkında FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulundu.


Nihat Kahveci Arda Turan hakkında ne dedi?


"Her şeyde bir Arda, Arda, Arda konuşuluyor" diyen Kahveci, "Arda önce gurur duymamız gereken bir futbolcu. 100 kere Milli olmuş, 2008'de bizimle de birlikte sahada olan, o zaman attığı imkansız gollerle övülen bir Arda, sonra Atletico Madrid'e gitmiş ve başarılı olmuş, Galatasaray'da şampiyonluk yaşamış, Barcelona idmanına gidip izleyemeyen seyircilerimiz bile varken, orada bizim bir futbolcumuz var" dedi.

"ARDA'NIN HATALARI..."
"Arda'nın suçları da var tabii ki, yok demiyorum ben burada Arda Turan'ı savunmuyorum." diyen Kahveci, "Çok dikkat edilmesi gereken bir dönem. Tabii ki onun da çok hataları var ama her hareketin takip edildiği, bir cafeteryada oturduğunuzda bile haber konusu olabildiğiniz bir durumdasınız. İnsanlar bir fotoğrafınızı çekip paylaşırsa haber konusu oluyorsunuz, kolay değil bazı şeyler. Arda olmak kolay değil. Gittiği her yerde takip ediliyor. Yaptığı her hareket, oturuşundan mimiğine olay oluyor. Kulübede oturuşu bile." ifadelerini kullandı. 

"MENTAL OLARAK BEN DE HAZIRIM"

Arda'nın maçtan önce yaptığı açıklamalara da değinen Kahveci, "Mental olarak hazırım ama fiziksel olarak hazır değilim dedi ama oynatıldı. Mental olarak ben de hazırım, izlerken oturduğum yerde hazırım ama koy beni sahaya oynayamam. Bu iş artık mental ve fizik olarak hazır olmaktan geçiyor. Arda'ya bence çok yükleniyoruz" şeklinde görüş bildirdi.

Milli Takımla ilgili tüm gelişmeleri Milli Takım Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.