comScore

Nihat Hatipoğlu Kadir Gecesi programı saat kaçta, ne zaman? (Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında?)

09 Haziran 2018, Cumartesi 15:58
Nihat Hatipoğlu Kadir Gecesi programı saat kaçta, ne zaman? (Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında?)

Nihat Hatipoğlu Kadir gecesi programı yapacak mı? Nihat Hatipoğlu Kadri gecesi progamı ne zaman, saat kaçta? Nihat Hatipoğlu Kadri Gecesi hangi gün olacak? Nihat Hatipoğlu'nun kadri gecesi programını izlemek isteyenler için Nihat Hatipoğlu Kadir Gecesi Özel program bilgilerini sizlere aktarıyoruz.

Nihat Hatipoğlu kadir gecesinde program yapacak mı? Nihat Hatipoğlu ATV kadir gecesi programı saat kaçta? Nihat Hatipoğlu kadir gecesi programı hangi gün yayınlanacak? Nihat Hatipoğlu kadri gecesinde ATV'de canlı yayınla kadir gecesi özel programı yapacak. Bin aydan daha hayırı olan kadri gecesinde  Nihat Hatipoğlu'nun programını kaçırmak istemeyen ve ibadetlerini ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu'nun dualarını izleyerek ve dualarını okuyarak yapmak isteyenler için kadir gecesi Nihat Hatipoğlu özel programının detaylarına bakabilirsiniz. 
 

Bugün Kadir gecesi mi? Kadir gecesi bugün mü? (2018 Kadir Gecesi hangi gün?)


Kadir Gecesi bugün mü olacak şeklinde aramalar yapan milyonlarca vatandaş için Kadir Gecesi haberimizi hazırladık. Ramazan ayına denk gelen Kadir Gecesi için bin aydan daha hayırlıdır yorumu yapan Peygamber efendimiz, Kadir Gecesine büyük önem vermektedir. Kadir Gecesinde edilecek tüm duaların kabul edileceği belirtilir. Kadir Gecesinde ibadet etmek isteyenler için 2018 yılı Kadir Gecesi gününü aşağıda yazıyoruz. 

KADİR GECESİ 10 HAZİRAN PAZAR'I 11 HAZİRAN PAZARTESİ GÜNÜNE BAĞLAYAN GÜNDÜR!
 

Nihat Hatipoğlu Kadri Gecesi programı ne zaman? Nihat Hatipoğlu Kadir Gecesi 2018 ATV canlı izle


Nihat Hatipoğlu Kadri Gecesi özel programının yayınlanacağı gün belli oldu. ATV ekranlarında büyük bir ilgiyle programları takip edilen Llahiyatçı Profesör Nihat Hatipoğlu, kadri gecesinde de özel bir program yapacak. Nihat Hatipoğlu Kadri Gecesi özel programı 10 Haziran Pazar 2018 günü saat 21.00'de ATV'de canlı olarak yayınlanacak.
NİHAT HATİPOĞLU KADİR GECESİ PROGRAMI CANLI İZLE!


 

Kadir Gecesi hangi dua okunur? Kadir Gecesi duası nedir?


Kadir Gecesinde edilecek dua nedir diye soranlar için Kadir Gecesu duasını yazıyoruz. Kadir Gecesinde müslüman vatandaşlar öncelikle abdestlerini almalı ve dua etmelidir. Kadir gecesinde edilecek dua şu şekilde olmalıdır:

Hz. Muhammed Kadir gecesine çok büyük önem verirdi. Peygamber efendimizin Kadir Gecesinde okuduğu dua şu şekildedir:

Allahümme inneke afüvvün kerimün tuhibbül afve fa'fü anni. (Allah'ım sen affedicisin, affı seversin, beni affeyle.)

Kadir Gecesinde okunan dualar reddedilmez. Bin geceden daha hayırlı olarak nitelendirilen Kadir Gecesiyle ilgili Peygamber efendimizin hadisi şu şekildedir:

"Kim Kadir Gecesinde inanarak, ihlas ile o geceyi ibadetle geçirirse, geçmiş günahları bağışlanır."
 

Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında? Nihat Hatipoğlu evli mi? 


1955 Diyarbakır doğumlu. Diyarbakır, Siirt ve Malatya'da ilkokulu tamamladı. 1975'de Uşak İmam-Hatip Lisesi'ni ve Uşak Lisesi'ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni tamamladı. Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında "Kur'an-ı Kerim'in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü" adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında Doçent, 2012 Yılında da Profesör oldu.

1985-1987 yılları arasında Mısır'da Arapça üzerine eğitim gördü. İmam-Hatip, Kur'an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. Şu anda Dicle Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Hadis Ana bilim dalı Öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kanal A'da 5 yıl dini programları hazırlayıp sundu. Ayrıca Ankara'da yayın yapan iki yerel radyoda 10 yıldan bu yana aralıksız olarak haftalık yayınlarına halen devam etmektedir. 2004 yılında Ramazan ayında Flash tv'de , 2005 Ramazan ayında Star tv'de Sahur programını hazırlayıp sundu. 2006 yılında Star tv de "Dosta Doğru" programı sundu ve 2006 yılında Star Tv de iftar ve Sahur Programlarını sundu. Radyo ve televizyon izleyicileri iftar ve sahur programlarını 1.olarak seçti. Programları Türkiye'de birçok radyoda yayınlanmaktadır.2011 yılından itibaren atv de başlayan programları ile Halen atv'de Ramazan programı ve sonrasında da haftalık programları inşallah devam edecektir.

Kırk civarında yayınlanmış kaset, CD, VCD'si bulunmaktadır. Yurtiçinde ve yurtdışında seri konferansları devam etmektedir. Yazı makaleleri, panel, Diyanet Dergisi , İslami Araştırmalar ve benzeri dergilerde yayınlandı.

Hatipoğlu evli ve üç çocuk babasıdır.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.