comScore

Galatasaray Galatasaray

Nigel de Jong: 'Ben Felipe Melo değilim

07 Eylül 2016, Çarşamba 14:25
Nigel de Jong: 'Ben Felipe Melo değilim

Galatasaray'ın yeni transferi Nigel de Jong, takıma adapte olmuş gibi hissettiğini söyledi.

FutbolArena - Galatasaray'ın MLS takımlarından Los Angeles Galaxy'den transfer ettiği Nigel de Jong önemli açıklamalar yaptı.

LİG TV'ye konuşan Hollandalı oyuncu Galatasaray'da kendini evinde gibi hissettiğini söyledi.
"TEKLİFİ HİÇ DÜŞÜNMEDEN KABUL ETTİM"

Başarılı futbolcu, "Geldiğim günden beri çok iyi karşılandım. Evimde gibiyim. O yüzden kendimi adapte olmuş gibi hissediyorum. Avrupa futbolunu özlemiştim. İşin içinde Galatasaray da olunca her şey kolaylaştı" dedi.

Galatasaray ile görüşmelerin çok hızlı geliştiğini belirten De Jong, "Transfer süresi bitmeden 2-3 gün önce menajerim G.Saray'dan teklif olduğunu söyledi. Hiç düşünmeden kabul ettim" şeklinde konuştu.

"BEN FELİPE MELO DEĞİLİM"

Kendisinin Felipe Melo 'ya benzetilidiği yönündeki soruya cevap veren De Jong, "Buraya gelmeden önce yakın arkadaşım Sneijder'den birçok bilgi aldım. Galatasaray ile ilgili her şeyi bana anlattı.Felipe Melo'ya saygım var ancak ben De Jong'um. Ben kendi yeteneklerime güveniyorum. Bunu sahada en iyi şekilde göstereceğim" dedi.

Top kapmayı sevdiğini agresif bir oyun yapısı olduğuna değinen deneyili oyuncu, "Teke tek pozisyonları seviyorum. Ofansif olarak da dikine pas atmayı seviyorum. Skor anlamında kendimi daha fazla geliştirebilirim. Gençken daha çok gol atıyordum ama yaşım ilerledikçe daha defansif oynuyorum" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE ENTERESAN LİG

Nigel de Jong, Süper Lig ile de ilgili ise, "Avrupa'daki tempoya alışık bir oyuncuyum. Fiziksel anlamda herhangi bir sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum.Türkiye ligi enteresan. Rekabet seviyesi çok yüksek. Bizim hedefimiz şampiyon olmak. 31 yaşındayım, çok da yaşlı sayılmam. Hedefim her zaman şampiyon olmak. Hiçbir zaman azla yetinmedim" dedi.

"KİMSENİN BENİ SEVMESİNE GEREK YOK"

Xabi Alonso ile ilgili yaşanan olayların bir kazadan ibaret olduğunu savunnan deneyimli oyuncu,"Kimsenin beni sevmesine gerek yok. Ben bu savaşçı yapımı Galatasaray'a da taşıyacağım. Saha dışında bambaşka bir insanım. Bana verdikleri destek için taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Onların desteği takımımız için çok önemli. Onlara ihtiyacımız var" dedi.

"SARI-KIRMIZI KELİMELERLE BÜYÜDÜM"

Galatasaray'ı küçüklükten bu yana takip ettiğini belirten De Jong, "Cimbom, Aslan, sarı kırmızı gibi kelimelerle büyüdüm. Hagi, Hakan Şükür gibi efsaneleri izledim. Çocukken Galatasaray dışında başka bir takım tutsaydım komşularımla sorun yaşayabilirdim. Çünkü herkes Galatasaray'ı tutuyordu. Taraftarlar ne isterse bana öyle seslenebilir. Bugüne kadar King Kong, Pitbull gibi lakaplarım oldu" diye konuştu.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.