comScore

Nicolas Anelka'nın yeni durağı Roda oldu

01 Şubat 2017, Çarşamba 13:03
Nicolas Anelka'nın yeni durağı Roda oldu

Fransız eski futbolcu Nicolas Anelka, Hollanda Ligi takımlarından Roda'da danışmanlık görevine getirildi.

FutbolArena - Aktif futbol kariyerine geçtiğimiz yıl nokta koyan Nicolas Anelka, Hollanda Ligi takımlarından Roda'da danışmanlığa getirildi. Fransız futbol adamının, altyapıda da görev alacağı belirtildi.
 

Nicolas Anelka, Roda ile anlaştı


Roda Kulübünden yapılan açıklamada, 37 yaşındaki Anelka ile takıma danışmanlık yapması ve futbol akademisi için çalışması konusunda anlaşmaya varıldığı bildirildi. Konuyla ilgili detayların gelecek hafta açıklanacağı kaydedildi.

Son olarak Hindistan'ın Mumbai City takımında boy gösteren yıldız futbolcu, 2016'nın başında futbola nokta koymuştu.


Nicolas Anelka kimdir? Nicolas Anelka transfermarkt


Altyapı eğitimini Clairefontaine futbol akademisinde aldıktan sonraki profesyonel futbolculuk kariyerine PSG'de başlamıştır. Çok geçmeden yeteneği Arsène Wenger tarafından fark edilip henüz 18 yaşında iken Arsenal'a transfer olmuştur. İlk başlarda forma şansı bulamasada bir süre sonra 11`de sahaya çıkmaya başlayan Anelka Arsenal`in o sene hem lig hem de federasyon kupasını kazanmasına katkıda bulunmuştur. 1998-99 sezonunda başarısını sürdüren Anelka, yılın en iyi genç futbolcusu ödülünü almıştır. Arsenal'de oynadığı 2 sezonda 23 gol atarak dünya devlerinin dikkatini çekmiştir. 1999 yılına gelindiğinde Anelka, Arsenal ile sorunlar yaşamaya başlamış kısa bir süre sonra 22.3 milyon sterlin gibi bir rakama Real Madrid e transfer olmuştur.
Kariyerinde Real Madrid'in ardından PSG, Liverpool, Manchester City, Fenerbahçe, Bolton, Chelsea, Shanghai Shenhua, Juventus, West Brom ve Mumbai City formaları giydi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)