comScore

Galatasaray Galatasaray

Niasse, Galatasaray'a gelmek istediğini açıkladı!

18 Ocak 2015, Pazar 18:50
Niasse, Galatasaray'a gelmek istediğini açıkladı!

Galatasaray'ın gündemindeki Niasse, Lig Radyo'da Yetkin Etkin ile Futbol Ajans'a konuştu.

FutbolArena Özel -

"Ben karakter olarak insanları itecek, bazı şeyleri yaptıracak bir yapıda değilim. Tabi ki Hamza Hamzaoğlu için, G.Saray'da oynamak isterim. Ama G.Saray'a gitmek için takıma zorluk çıkartacak kötü karakterde değilim."
 
Akhisar'daki çıkışıyla göz dolduran ve Lokomotiv Moskova'ya transfer olan Omar Niasse, Antalya kampındaydı. Niasse burada Lig Radyo'da Yetkin Etkin'e müthiş açıklamalar yaptı, G.Saray'la ilgili söylentileri değerlendirdi: "Türkiye'de tekrar bulunmak çok güzel. Ben bu ülkeyi çok seviyorum. Havası insanları, aynı zamanda insanın kendi dinine göre ibadet etmesi ayrı mutluluk veriyor. 1.5 ay daha süremiz var. Kolay antrenmanlar yapıyoruz. Tempoyu adım adım yükseltiyoruz. İstediğimiz seviyeye geleceğimizi düşünüyorum.
 
HAMZAOĞLU BENİ ANALİZ ETTİ
 
Şimdi burada hem insanlar farklı hem takım çok farklı. Akhisar'da çok iyi arkadaşlık vardı. Takım küçük, genç bir takımdı ama herkes dost hane ilişkiler kurmuştu. Büyük bir baskı yoktu. Maçı kazanma baskısı yoktu. Akhisar'ın ben geldiğimde bir santrfora ihtiyacı vardı. Ben o sayede kolay adapte oldum. Bana bu kadar ihtiyaç olmasa adaptasyonum da zor olurdu. Rusya farklı bir ülke, Lokomotif farklı bir kulüp. Ben 3. Santrforum. Çok oynayamıyorum ama devamlı hazır bekliyorum. Ayrıca buradaki teknik direktör de Hamza Hamzaoğlu'ndan çok farklı bir yapıda. Hamzaoğlu beni etüd etmişti ve nasıl kullanacağını çok iyi biliyordu.
 
BENİ İSTERSE ELBETTE GELİRİM
 
Ben Hamza Hamzaoğlu'nun, G.Saray'la anlaştığını duyduğumda G.Saray'ın maçlarını daha fazla takip etmeye başladım. Benim ilk kariyerim için teşekkür etmem gereken kişi Hamzaoğlu. Bana çok zaman ayırdı. Sadece iyi bir Koç değil, iyi bir insan. Bence büyük bir teknik direktör olacak. Benim kim olduğumu, ne yapabileceğimi çok iyi biliyor. Beni o kadar iyi edüt etmiş ki bir maçta bana ‘sağ bek oynayacaksın' dese hiç sorgulamadan oynarım. Benim G.Saray ve F.Bahç arasında tercih etmem söz konusu olamaz. Ama Hamzaoğlu beni çağırırsa G.Saray'ı tercih ederim. Çünkü Hamza Hoca benim için bir baba gibi. Ailemi, her şeyimi biliyor. Benden isteyeceği her şeyi yerine getirmeye çalışırım.
 
OYNAMADIĞIM İÇİN MUTSUZUM
 
Şunu da söyleyeyim ben karakter olarak insanları itecek,  bazı şeyleri yaptıracak bir yapıda değilim. Ben sadece bir şeyi elde etmek istiyorsam onun için çok çalışmam gerektiğinin farkındayım. G.Saray'da oynamak istiyorsam onun için de daha fazla çalışmam gerekiyor. Daha iyi olmam lazım. Şu anda iyiyim ama forma şansı bulamıyorum. 2 tecrübeli oyuncu yüzünden. Bu tip durumlarda beni itecek, bastıracak kişi menajerim. Ben her zaman antrenmanımı yaparak, sessiz şekilde odama çekilirim. Tabi ki G.Saray ve Hamza Hamzaoğlu için oynamak isterim. Ama G.Saray'a gitmek için takıma zorluk çıkartacak kötü karakterde değilim. Kulübe baskı yapmam. Ama oynamadığım için mutsuzum. Fakat bu benim baskı yapmamı gerektirmez. O yüzden ben her zaman çalışmama bakarım.
 
BİR GÜN MUTLAKA GELECEĞİM
 
Ben normal bir başlangıç yapmadım. İyi bir hazırlık kampı yapmış olsam, çok daha iyi performans göstereceğim. En çok gol atan 1-2 oyuncudan biri olacağımı, gol kralı olacağımı düşünüyorum. Bir insanı, bir yeri severseniz ki ben Türkiye'yi çok seviyorum. Ben Hamza Hamzaoğlu'yla şu anda çalışmaya gelemeyeceğim. Ama şimdi olmasa da sonrasında muhakkak Türkiye'ye geleceğimi düşünüyorum. İyi bir kamp yaparsak ki ben yapamadım. Yorgun geldim v e kamp yapamadım. 1 sezon bitiminden sonra gelmeme rağmen ligde 12 gol attım. Daha besleyici bir takımda gol kralı olacağımı düşünüyorum."
 
10 bin euroya oynadım
 
"Ben Akhisar'a geldiğimde, ayda 10 bin euro kazanıyordum. Onun için Hamza Hamzaoğlu da biliyor. Benim için paranın önemi yok. Genç bir oyuncuyum ve futboluma konsantre olup iyi performans göstermem gerekiyor. Hamzaoğlu da bunu bildiği için beni ayrı bir yere koyuyordu."
 
Ba daha karakterli
 
"Tabii Demba Ba da Sow da iyi oyuncular. Ama ben Demba'yı daha forvet karakterli olarak görüyorum. Bir kere daha savaşçı. Doğru mantalitesi var. Sahada sergilediği oyunun doğru mantalitesi var. Aynı zamanda, hiçbir zaman peşini bırakmıyor ve kuvvetli. Sow da çok çok iyi bir oyuncu. Ama Demba Ba daha santrfor. Sow daha kanat oyuncusu olarak da oynayabiliyor."
 
Terim istesin hemen
 
"Elbette Türk vatandaşı olurum. Benim için önemli olan Fatih Terim gibi Türkiye'nin en büyük Hocası ve Avrupa'nın en büyük hocalarından birinin, ‘Niasse bizim takımda oynayabilir' demesi çok önemli. Ben de tabi ki böyle bir teklif gelirse bunu kabul ederim."


Haber: Yetkin Etkin 
 

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)