comScore

İngiltere'nin yeni kaptanı kim olacak?

09 Kasım 2016, Çarşamba 22:01
İngiltere'nin yeni kaptanı kim olacak?

İngiltere Milli Takımının yeni kaptanının Harry Kane olacağı iddia edildi.

FutbolArena Dış Haberler - 2014 Dünya Kupası'nın ardından İngiltere Milli Takımından emekli olan Steven Gerrard İngiltere Milli Takım kaptanlığını Wayne Rooney'e devretmişti. Rooney de 2018 Dünya Kupası sonrasında Milli Takımı bırakacağını açıkladı.

Rooney'nin ardından ise İngiltere Milli Takımı kaptanının Tottenham'ın yıldız golcüsü Harry Kane olacağı konuşuluyor. Henüz 23 yaşında olan Kane, buna karşın Tottenham Hotspur'un kaptanı ve liderlik vasıflarıyla dikkat çekiyor. 
İngiliz basınından DailyMail'in haberine göre İngiltere U21 takımında da Kane ile çalışan Gareth Southgate'in geleceğin kaptanı olarak gördüğü isim Tottenham Hotspur'un genç yıldızı olacak.

Bir diğer aday ise Gerrard'tan Liverpool kaptanlığını devralan Jordan Henderson...


Steven Gerrard vs Wayne Rooney


İlk kez 2000 yılında A Milli formayı giyen Gerrard, 2014 Dünya Kupası sonuna kadar 114 kez Milli olmuştu ve İngiltere Milli Takımı ile en çok maça çıkan 4 isim konumunda. 3. Beckham 115 kez Milli olurken 2. sıradaki Wayne Rooney 118 kez Milli oldu ve en çok milli olan isim efsane kaleci Peter Shilton'i takip ediyor. Peter Shilton 125 kez Milli oldu ve Rooney'in gelecek 2 yılda Shilton'u geçeceği düşünülüyor. 

Rooney aynı zamanda İngiltere Milli takım formasıyla attığı 53 golle, İngiltere Milli Takım tarihinin en golcü oyuncusu konumunda.İngiltere Milli Takımına 1966 Dünya Kupası şampiyonluğunu getiren Sir Bobby Charlton ise 49 golle 2. sırada bulunuyor.

WAYNE ROONEY'İN İNGİLTERE MİLLİ TAKIMI İLE ATTIĞI İLK 50 GOL

 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!