comScore

Southampton Southampton

İngiliz futbolunda cinsel istismar skandalı!

07 Aralık 2016, Çarşamba 20:58
İngiliz futbolunda cinsel istismar skandalı!

Premier Lig'de cinsel istismar iddiaları çığ gibi büyüyor.

FutbolArena - İngiltere Premier Lig'in efsane futbolcularından ve Southampton'ın unutulmaz ismi Matt Le Tissier, altyapısından yetiştiği Southampton'da cinsel istismara maruz kaldığını itiraf etti.


Matt Le Tissier: "Altyapı antrenörüm bana çıplak halde masaj yaptı"


Kariyerinde 1986–2002 yılları arasında Southampton formasını giyen ve attığı nefis gollerle adından söz ettiren Tissier, Premier Lig tarihinin en teknik oyuncularından biri olarak gösteriliyor. 48 yaşındaki efsane isim Le Tissier, İngiliz basınına yaptığı itirafta, Altyapı antrenörü Bob Higgins'in kendisine çıplak halde masaj yaptığını söyledi. 

Yaşadıklarını "mide bulandırıcı" olarak nitelendiren Le Tissier, "Başkalarının önünde soyunmak istemiyorsunuz. Dolayısıyla kendimi çok rahatsız hissettiğimi anımsıyorum." dedi.


İlk açıklamayı Andy Woodward yapmıştı


Bury ve Sheffield United'ın eski futbolcusu Andy Woodward'ın, futbola başladığı dönemde teknik direktör Barry Bennell'in cinsel istismarlarına maruz kaldığını açıklamasıyla başlayan İngiliz futbolundaki pedofili ve cinsel istismar tartışmalarında, 17 polis ekibi görev yapıyor. 
Çocukları korumak için 1884 yılında başkent Londra'da kurulan Çocuklara İşkenceyi Önleme Derneği (NSPCC), bu konuyla ilgili oluşturduğu şikayet hattına 23-29 Kasım tarihlerinde 860 ihbar aldığını bildirmişti.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!