comScore

Neymar'dan dolayı PSG'e dev sponsorluk anlaşması

27 Kasım 2017, Pazartesi 02:54
Neymar'dan dolayı PSG'e dev sponsorluk anlaşması

PSG'e Nike'den yeni dev sponsorluk anlaşması geliyor. Neymar transferinin ardından Nike firması Fransız kulübü için kesenin ağzını açtı. 

FutbolArena Dış Haberler - PSG'nin sezon başında Barcelona'dan 222 milyon euro'ya transfer ederek dünya kamuoyunda büyük sansasyon yarattığı Neymar transferinin ardından Fransız kulübüne Nike'tan dev bir sponsorluk anlaşması teklifi geldi. Nike, Neymar'ın gelişi sonrası rakamları oldukça yükseldi. 


PSG'nin Neymar transfer son dakika haberleri


PSG'nin sponsoru Nike önümüzdeki dönemde kulüple yeni bir sözleşme imzalayacak. Yeni sözleşmede yıllık ödenen 25 milyon euro'yu 60 milyon euro'ya çıkaracak olan firma, bununla birlikte PSG'nin 10 yıl içinde Şampiyonlar Ligi'ni kazanması halinde 10 milyon euro daha bonus ödeyecek. 10 yıl için geçerli olacak bu anlaşmanın önümüzdek günlerde imzalanması bekleniyor. 

Neymar'ın transferi sonrası forma ve reklamlardan büyük gelir elde eden Fransız kulübü, şimdiden yıldız futbolcunun parasını çıkarmaya başladı. 

 

Neymar kaç gol attı?


PSG'e transfer olduktan sonra Fransız kulübünde fırtına gibi esen Neymar, ligde 9 maçta 7 gol atarken, 6 asist yaptı. Brezilyalı yıldızın Şampiyonlar Ligi'nde ise 5 maçta 6 golü bulunuyor. Neymar bu sezon toplamda ise 14 maçta 13 gol attı, 10 asist yaptı. 

Son dakika Fransa Lig 1 Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)