comScore

Barcelona Barcelona

Neymar için 190 milyon Euro'luk iddia

09 Eylül 2016, Cuma 15:05
Neymar için 190 milyon Euro'luk iddia

Menajer Wagner Ribeiro, PSG'nin Neymar için 190 milyon Euro'luk serbest kalma bedelini ödemeye hazır olduğunu ama oyuncunun Barcelona'da kalmayı tercih ettiğini öne sürdü.

FutbolArena - Barcelona'nın Brezilyalı yıldızı Neymar'ın ismi transfer döneminde çok konuşulmuştu. Sambacı, Katalan kulübü ile olan kontratını uzatarak bu iddialara son vermişti.
 
O dönemle ilgili Neymar'ın menajerliğini yapan isimlerden birisi olan Wagner Ribeiro'dan çarpıcı bir iddia geldi. ESPN'e konuşan Ribeiro: “Neymar, PSG'ye imza atmaya çok yakındı. Yılda 40 milyon Euro kazanacaktı, üstelik bu rakam alacağı maaştan verginin düşülmüş haliydi. PSG, Barcelona'ya 190 milyon Euro'luk serbest kalma bedelini de ödemeye hazırdı. Aynı dönemde Manchester United da onu istiyordu. Ama o teklif edilenlerden daha az bir paraya Barcelona ile kontratını yeniledi çünkü Barcelona'da kalmak istedi.” diye konuştu.

200 MİLYON EURO
 
PSG kulübü yetkilileri, menajer Ribeiro'nun bu iddialarının gerçek dışı olduğunu ifade etti. 24 yaşındaki Neymar'ın Barcelona ile yeni kontratı 2021'e kadar devam ediyor. Anlaşmaya göre serbest kalma bedeli ise ilk yılında 200 milyon Euro olacak. İkinci senesinde 222 milyona, 3. yılında da 250 milyon Euro'ya yükselecek.
 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.