comScore

Barcelona Barcelona

Neymar: "Hagi'nin forma numarasını taşımak bir onur"

15 Eylül 2016, Perşembe 18:18
Neymar:

Barcelona'nun yıldız ismi Neymar, birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Barcelona'nın Brezilyalı futbolcusu Neymar, Paris Saint-Germain Başkanı Nasır El-Halifi'nin kendisine transfer teklifi getirdiği iddialarını doğrularken, Barcelona'da mutlu olduğu için bu teklifi reddettiğini açıkladı. 

Neymar'ın menajeri geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, "PSG Neymar'ın 190 milyon euroluk serbest kalma bedelini ödemeye hazırdı. Neymar'a da 40 milyon euro ve milli takıma rahat gitmesi için bir özel jet ve bir de oteller zinciri veriyorlardı. Ben kabul etmesini istemiştim ama Neymar ve babası bu teklifi kabul etmediler" demişti.
Barcelona Kulübünün, sponsorlarından biri olan Gillette firmasıyla yaptığı yeni reklam anlaşması dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Neymar, bu teklifi doğrulayarak, "Ama sadece onunla değil, çok fazla kişiyle bu tip görüşmeler hep oluyor ancak ben Barcelona'da mutluyum. Ben Barçalıyım, bu yüzden kaldım. Burası evim. Daha uzun yıllar Barcelona'nın zevkini çıkarmayı umuyorum. Kendimi Barcelona dışında görmüyorum. Şu anda farklı bir şeyi hayal bile etmiyorum." dedi.

"PSG'nin sezon başına 40 milyon avro net maaş teklif ettiği doğru mu?" sorusuna ise Neymar, "Rakamlardan konuşmak hoşuma gitmiyor. O yüzden bununla ilgili hiçbir şeyi doğrulamıyorum." cevabını verdi.

"ELİNDE OLSA FUTBOLDA HANGİ KURALLARI DEĞİŞTİRİRDİN?"

Brezilyalı yıldız, bir soru üzerine elinde olsa futbolda çok fazla kuralda değişiklik yapacağını belirterek, bunların başında gol sevinçlerine getirilen yasaklar olduğunu söyledi.

Neymar, "Elimde olsa gol sonrası sevinçle ilgili kuralları değiştirirdim. Eskiden formayı çıkarıp, çok daha güzel kutlamalar yapabiliyordun. Şimdi hemen gol atıp saha ortasına dönmelisin. Yoksa hakemler cezanı kesiyor" şeklinde yakındı.

"DAHA FAZLASINI İSTEMEM"

Brezilyalı futbolcu gelecek hayalleriyle ilgili soruya "Rüyalarım zaten Brezilya Milli Takımı formasını giymekle gerçekleşmişti." derken, "Şimdi sahip olduklarımdan daha fazlasını istemem. Aileme, kız kardeşime ilk evi aldığım anın verdiği mutluluğun tarifi yoktur. Benim için sadece Brezilya Milli Takımı'nda oynamak bile bir düştü. Şimdi Barcelona'da da rüyalarım devam ediyor. Çok iyi bir sezon geçirip, bu sezon da kupalar alacağımıza eminim." açıklamasını yaptı.

Neymar, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda futbolda altın madalyayı kazanan Brezilya Milli Takımı'nın bir parçası olmaktan büyük gurur duyduğunu ifade ederek, "Ama ben o takımın lideri değil, sadece bir parçasıyım." dedi.

"MESSİ ÇOK YAKIŞIKLI DEĞİL"

Saçlarını sarıya boyatıp, sakal bırakan Lionel Messi imajı hakkında sorulan soruları da yanıtlayan Neymar, gülümseyerek "Daha da iyi olabilir. Şu an çok yakışıklı değil." yorumunda bulundu.

Messi ile sahada çok iyi anlaştığını vurgulayan Neymar, "O benim için çok iyi bir futbolcu ve onunla birlikte oynamak benim için çok kolay. Çünkü neler yapacağımızı, nereye koşturacağımızı, nerede top isteyeceğimizi biliyoruz. Serbest vuruşlar da ise benim için de Luis Suarez için de aynı. Aramızda tamamen bir meslektaşlık var ve Messi, serbest vuruşları ne zaman bize bırakacağını biliyor." diye görüşlerini aktardı. 

"HAGİ'NİN NUMARASINI TAŞIMAK BİR ONUR"

Öte yandan, "Barcelona'da 11 numaralı formayı geçmişte Gheorghe Hagi de giyiyordu. Onu tanıyor musun?" şeklindeki bir soruya ise Neymar, "Büyük bir futbolcu olduğunu biliyorum ama Hagi'yi tanımıyorum. Barça'da onun forma numarasını taşımak bir onur ve şimdiye kadar bu numara bana çok şans getirdi." cevabını verdi.

Neymar ayrıca, futbolcu olarak kariyerini sonlandırdıktan sonra teknik direktörlük yapmayı "aklının ucundan bile geçirmediğini" söyledi.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.