comScore

Newcastle United'ta ayrılık rüzgarları - Premier Lig Haberleri

05 Mayıs 2016, Perşembe 15:21
Newcastle United'ta ayrılık rüzgarları - Premier Lig Haberleri

Gabriel Obertan ve Slyvain Marveaux serbest bırakıldı.

FutbolArena - Newcastle United yetkilileri Gabriel Obertan ve Slyvain Marveaux ile karşılıklı olarak anlaşılarak her 2 oyuncunun da serbest bırakıldığını açıkladı. Sezon sonu sözleşmesi bitecek olan her 2 Fransız oyuncu da Premier Lig'in bitmesine 2 maç kalmasına rağmen sezon beklenmeden şimdiden kulüp ile olan ilişkileri sona erdirildi.

Newcastle United'ın eski menajeri Alan Pardew döneminde kulüpte esen Fransız oyuncu transfer etme rüzgarı kapsamında kadroya dahil edilen her 2 oyuncunun da son senelerde çizdiği performans oldukça olumsuz idi. Öyle ki 30 yaşındaki hücum oyuncusu Slyvain Marveaux bu sezon Newcastle United forması altında tek bir resmi maça dahi çıkmadı. Manchester United'tan transfer edilen 27 yaşındaki Gabriel Obertan ise tüm kulvarlar dahil olmak üzere bu sezon yalnızca 6 resmi maçta forma giyebildi.
 
267048-haber

2 oyuncunun sergiledikleri performans bu kadar cılız olunca, Newcastle United'ta ki kariyerlerinin sona ermesi de kaçınılmaz oldu ve geçici olarak takımı çalıştıran Rafael Benitez her 2 oyuncuyu da kalan 2 maçta ne kadroda ne de kulüpte görmek istemediğini beyan edince, ayrılık için sezon sonu dahi beklenmedi.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!