comScore

Newcastle United Newcastle United

Dan Barlaser, Milli Takıma göz kırptı! "Lucescu çağırırsa..."

12 Ekim 2018, Cuma 16:47
Dan Barlaser, Milli Takıma göz kırptı!

İngiltere'nin Gateshead şehrinde doğan ve Türk asıllı İngiliz olan Dan Barlaser, Milli Takımdan davet gelirse kabul edeceğini açıkladı.

FutbolArena Dış Haberler - İngiltere'nin Newcastle United kulübünün altyapısından yetişen, Türk asıllı İngiliz futbolcu Dan Barlaser, Türk Milli Takımından teklif gelmesi halinde kabul etmemesinin aptalca olacağı söyledi.


Dan Barlaser kimdir? Kaç yaşında? Nerede oynuyor?


Newcastle United altyapısından yetişen ve U16 ile u17 Milli Takımlarda Türkiye için oynayan Dan Barlaser daha sonra İngiltere U18 takımı için oynamış ve Türkiye'den U20 takımı için davet aldığında bunu geri çevirmişti. Dan Barlaser Milli Takım için hala opsiyonları elinde tuttuğunu söyledi.

18 Ocak 1997 doğumlu 21 yaşındaki futbolcu, bugün İngiltere 3. Lig takımlarından Accrington Stanley'de forma giyiyor ve orta sahanın ortasında görev yapıyor. 
Zaman zaman sağ bek ve sağ kanatta da forma giyen Barlaser ingiliz basınından Lancashire Telegraph'a konuştu ve "İngiltere Milli Takımında oynayabilmek için Premier Lig'in yıldız isimlerinden biri olmak gerekir" derken bu konuda kendisini kandırmayacağını açıkladı. 

Yükselişinde uluslararası arenada forma giymenin etkili olacağına değinen Barlaser, "Mircea Lucescu'dan gelecek bir teklifi geri çevirmem imkansız olur" dedi. 

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"