comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Nevzat Aydın: 'Transferleri transfermarkt'tan yapmadık'

03 Şubat 2017, Cuma 12:45
Nevzat Aydın: 'Transferleri transfermarkt'tan yapmadık'

Trabzonspor'un eski başkan yardımcısı Nevzat Aydın, sezon başında yapılan transferlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Trabzonspor'un eski bakan yardımcısı Nevzat Aydın, sezon başında yapılan transferlerle ilgili yapılan eleştirilere yanıt verdi. Goal Facebook hesabında canlı yayında soruları yanıtlayan Nezat Aydın, "Transferleri transfermarkt'tan yapmadık. Bunun söylenmesi bile yanlış" dedi.

"ERSUN YANAL VE BAŞKANLA YAPTIK"
Yapılan transferlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Nevzat Aydın, "Transferleri Ersun Yanal ve başkanla birlikte yaptık. Transfermarkt'a bakılmadı. Suk bizim listemizde ilk 10 sıradaydı. Ama başlarda değildi. Yine de ben bu transferin arkasındayım. Biz takımı kurarken 41 milyon Euro'dan 25 milyon Euro'ya indirdik. Trabzonspor'un Finansal Fair Play ile ilgili sorunu yok. Sadece sattığımız oyunculardan istediğimiz geliri elde edemedik. Sezon sonunda 4-5 takviye daha yapacağımızı düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

AHMET ÇUBUKÇU NE DEMİŞTİ?

Trabzonspor yöneticisi Ahmet Çubukçu, Emmanuel Mas ve Joao Pereira'nın imza töreninde transfermarkt konusunu gündeme getirmiş ve şunları söylemişti:

"Scout ekibinde revizyon yapıldı. Önceden Trabzonspor'da forma giyen oyuncularla da iletişim kurarak transfer edilecek futbolcuları izlettiriyoruz. Transfermarkt'tan veya videolardan değil de artık canlı izleyerek oyuncu alıyoruz. Pereira ve Mas'ı da Trabzonspor'un futbol aklı denilen ağabeylere izlettik. Bütün amacımız Trabzonspor'u hak ettiği üst sıralara taşımak."
 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)