comScore

Netta Barzilai (Barzilay) kimdir? Eurovision 2018 birincisi Netta Barzilai Toy şarkısı

13 Mayıs 2018, Pazar 02:31
Netta Barzilai (Barzilay) kimdir? Eurovision 2018 birincisi Netta Barzilai Toy şarkısı

Eurovision 2018 birincisi  Netta Barzilai oldu. Netta Barzilai'nin Toy şarkısı Eurovision 2018'de en fazla puanı kazandı ve şampiyonluğunu ilan etti.  Netta Barzilai birinciliğin ardından büyük bir mutluluk yaşarken, konsept gereği şampiyonluğun ardından bir kez daha Toy şarkısını söyledi. Peki Netta Barzilai kimdir? Netta Barzilai kaç yaşında? Bu sorulara yanıt arayanlar aynı zamanda Netta Barzilai'nin Toy şarkısını da merak etti. Netta Barzilai'nin hayatına dair ilginç bilgileri sizler için derledik. 

FutbolArena - Eurovision 2018'i Netta Barzilay (Barzilai) kazandı. Portekiz'de Lizbon'da düzenlenen Eurovision 2018 gecesine milyonlar ilgi gösterirken, gecede birbirinden güzel şarkıcılar sahne aldı. Eurovision 2018'in birincisi ise Netta Barzilay (Barzilai) oldu. 

Netta Barzilay (Barzilai) Eurovision 2018 şampiyonu olduktan sonra Netta Barzilay (Barzilai)'in Toy şarkısını internet ortamında herkes aramaya başladı. Bunun yanı sıra Netta Barzilay (Barzilai) Toy şarkısının anlamı ve Netta Barzilay (Barzilai) kimdir? sorusuna yanıt arayanlar için Eurovision 2018 birincisi Netta Barzilay (Barzilai) dair bilgileri haberimizde sizler için derledik. 


İLGİNÇ TESADÜF

MisterChip'in istatistiğine göre, İsrail 1978 ve 1998 yıllarında Eurovision'da birinnci olduktan 20 yıl sonra Lizbon'da üçüncü kez Netta Barzilai ile şampiyon oldu. 1978 yılında İsrail'in şampiyonluğunda Liverpool, Avrupa şampiyon olurken, 1998'te ise Real Madrid, Avrupa şampiyon oldu. 2018 yılında yine İsrail, Eurovision şampiyonluğunu ilan ederken, bu sezon Real Madrid ile Liverpool'un Şampiyonlar Ligi finalinde karşılaşması ilginç bir rastlandı oldu. 


Netta Barzilai kimdir? (Eurovision 2018)


Eurovision 2018 birincisi Netta Barziali, Toy şarkısıyla geceye damgasını vurdu ve şampiyon oldu. Netta Barzilai'nin şampiyonluğunun ardından Netta Barzilai'nin kim olduğunun cevabı merak edildi. 25 yaşındaki Netta Barzilai, Tel Aviv'teki kulüp ve düğünlerde, en sevdiği enstrüman vocoder (Vokoder) ile sesini canlı modüle ederek ortaya eşsiz bir performans sunuyor. 


Eurovision 2018 yarışmasının favorileri arasında gösterilen İsrail'den Netta Barzilai şarkıcısına dair bunun yanı sıra Ranini TV'de çarpıcı bir yazı kaleme alındı.  

Netta'nın Toy şarkısı Eurovision 2018'den önce Youtube'da 11 milyon izlenmeyi aştı. Birçok ülkenin Spotify Viral Top 50 listesinde yer alıyor, yavaş yavaş Eurovision hayranlarından daha geniş bir kitleye sızıyor. Üstelik de yarışmaya daha bir ay varken. Eurovision bahislerinde de açık ara favori durumda yarışmaya katıldı. 


Netta'nın Toy şarkısının anlamı nedir?


Eurovision 2018'in birincisi Netta Barzilai'nin Toy şarkısına dair Ranini TV'de yazılan araştırma yazısında son derece çarpıcı bilgiler yer aldı. “Toy”un ve İsrail'in 2015 şarkısı “Golden Boy”un da yazarı olan Doron Medalie, şarkı çıkmadan birkaç gün önce “bu sene kazanmak için geliyoruz” açıklaması yaptı. Herkes bunu self-promotion zannetti ancak bir pazar günü şarkı internet ortamlarına sızdığında işler bir anda değişti. Gıdaklamalar, çığlıklar ve vocal looper efektleriyle dolu bu tamamen çılgın şarkı takipçiler arasında büyük bir heyecan dalgası yarattı. “Toy” sadece altyapısıyla modern pop sound'unu yakalamakla kalmıyor, aynı zamanda sözleri de zamanın ruhuna hakim. Feminist bir tona sahip olan şarkı sözleri “bana bak, mükemmel bir varlığım” diye başlıyor, “ben senin oyuncağın değilim, aptal çocuk” diye devam ediyor. Meghan Trainor'un Orta Doğu damarına sahip bir versiyonu gibi düşünebilirsiniz. Netta büyük beden ölçüleriyle ne kadar barışık olduğunu da hem sözlerde hem de klipteki hareketli performansıyla gösteriyor.

NETTA BARZİLAİ'YE DAİR DETAYLI BİLGİLER 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"