comScore

Netflix Türkiye'den çekilecek mi? Netflix lisans aldı mı? (Netflix Türkiye'den çekilirse nasıl izlenir?)

03 Eylül 2019, Salı 12:26
Netflix Türkiye'den çekilecek mi? Netflix lisans aldı mı? (Netflix Türkiye'den çekilirse nasıl izlenir?)

Netflix'in Türkiye pazarından çekilebileceği iddiaları sosyal medyaa gündem olurken Netflix lisans aldı mı şeklind eyapılan aramaların yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz.

Netflix Türkiye'den çekildi mi, Netflix Türkiye'den çekilecek mi, Netflix nasıl izlenir, Netflix lisans aldı mı, Netflix izleme, Netflix nedir gibi aramaların yanıtlarını sizler için derledik. Türkiye'ye geldiği günden bu yana büyük bir ilgiyle takip edilen ve en çok dizi film izlenen platformların başında gelen Netflix ile ilgili son dakika haberleri sosyal medyada gündem yarattı. Netflix platformunu kullanan üyeler sosyal medya üzerinden Netflix'in lisans alıp almadığı konusunu araştırmaya başladı. Netflix son dakika haberleri burada. 
 

Netflix yayın lisansı aldı mı? Netflix RTÜK'ün lisansını alacak mı?


Türkiye'de büyük beğeni toplayan ve çok fazla üyesi bulunan Netflix için RTÜK'ün son aldığı karar tepki çekmişti. RTÜK tarafından Türkiye'de yayın yapan internet platformlarının lisans alma zorunluluğu getirilmişti. Netflix'in de bu lisansı alıp almayacağı merak ediliyordu. RTÜK'ten yapılan son açıklamada başvuruların  Eylül Pazar gününe kadar alınmaya devam edeceği açıklanmıştı. Netflix'in bu süre içerisinde lisans için başvuru yapıp yapmadığı belirsizliğini koruyordu. Bugün Netflix'in lisans almadığı ve Türkiye pazarından çekilme kararı aldığı iddia edildi.

RTÜK BAŞKANI AÇIKLADI
Öte yandan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, 13:25'te yaptığı açıklamada, Netflix'in de lisans başvurusu yaptığını belirterek "Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların internet ortamından sunumuna ilişkin NETFLIX, BLU TV, PUHU TV, TURKCELL, VODAFONE, DIGITURK, TİVİBU gibi sektörde etkili yayıncıların da aralarında bulunduğu 600'ün üzerinde kuruluştan lisans ve izin başvurusu aldık. Hayırlı olsun." dedi.

NETFLİX TÜRKİYE'DEN ÇEKİLDİ Mİ?
 

Netflix Türkiye'den çekildi mi? Netflix Türkiye'den nasıl izlenir?


Netflix'in yayın lisansıyla ilgili kamuoyuna bugün bir açıklama yapacağı iddia edilmişti. Habertürk'ün haberine göre şu ana kadar Netflix cephesinden hiçbir açıklama gelmezken RTÜK'e başvuru yapan 250 şirket arasında Netflix'in yer almadığı belirtildi. Netflix'in Türkiye pazarından çekilmeyi düşündüğü öne sürüldü. Netflix Türkiye pazarından çekilme kararı alırsa üyelerin Netflix platformunu nasıl takip edecekleri de belirsizliğini koruyor.

Resim
 

Netflix paketleri, Netflix aylık kaç para?


Netflix 3 ayrı paketle kullanıcılara sunuluyor. Netflix Temel paketinde tek ekranda standart çözünürlükte ve dizi/filmleri tek telefon veya tablete indirerek aylık 15.99 TL'ye izleyebilirsiniz. Netflix Standart paketinde ise aynı anda 2 ekranda film ve dizileri izleyebildiğiniz gibi bunları 2 ayrı cihaza da indirebilirsiniz. Bu paketin fiyatı ise aylık 27.99 TL. 

Netflix Ultra HD paketinde ise aynı anda 4 ekranda içerikleri izleyip 4 ayrı cihaza da kayıt yapabiliyorsunuz. Bu paketin fiyatı da aylık 39.99 TL.

NETFLİX POPÜLER DİZİLER, YENİ ÇIKANLAR, KOMEDİ VE DRAM YAPIMLARI

Netflix'in popüler dizileri arasında The Order, Sex Education, La casa de papel, The Umbrella Academy gibi yapımlar öne çıkıyor. Aynı zamanda Netflix komedi dizileri arasında Patron Bebek: Yine İş Başında, Insatiable, After Life, Orange Is the New Black gibi diziler ilgiyle takip ediliyor. Netflix yeni çıkanlar arasında You, Bird Box, Marvel's The Punisher, Mogli: Orman Çocuğu yapımları dikkat çekiyor. Drama izlemek isteyenler için IO, Rüzgarı Dizginleyen Çocuk, Roma ve Outlaw King filmleri beğeniliyor.

NETFLİX İZLE, NETFLİX DİZİLERİ TIKLA

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)