comScore

Nerede oy kullanacağım? Oy kullanılacak okul sorgulama? Oy kullanırken ne yapmalıyım?

23 Haziran 2018, Cumartesi 11:14
Nerede oy kullanacağım? Oy kullanılacak okul sorgulama? Oy kullanırken ne yapmalıyım?

Oy kullanırken nelere dikkat etmeliyim? Oy kullanırken ne yapmalıyım? 24 Haziran Pazar günü Türkiye sandık başına gidiyor. Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimi yapacak olan vatandaşların seçim ile ilgili tüm soruları haberimizde.

FutbolArena - 24 Haziran erken seçim tarihi yaklaştı. Yarın oy kullanmaya hak kazananan tüm vatandaşlarımız hem Cumhurbaşkanlığı hem Milletvekili oylaması yapacak. Yapılacak erken seçim öncesinde vatandaşın en çok merak ettiği soruların başında nerede oy kullanacağı sorusu geliyor. YSK oy kullanma saatlerini açıkladı. Nerede oy kullanacağım? Oy kullanılacak okul sorgulama? Oy kullanırken ne yapmalıyım? Tüm bu sorularınızın yanıtı haberimizde.


Saat kaçta oy kullanabilirim?


24 Haziran Pazar günü Türkiye sandık başına gidiyor. Cumhurbaşkanı ve Milletvekili oylaması yapacak olan Türkiye vatandaşları evlerine gelen seçmen kağıtlarında yer alan okullarda belirlenen sıra numarası ile ve kimlik kartı ile oy kullanma işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Toplamda 5 Cumhurbaşkanı adayıının yarıştığı seçimde vatandaşlarımız bir de Milletvekili oylaması gerçekleştirecek.


Oy kullanırken nelere dikkat etmeliyim?


Cumhurbaşkanılığı seçiminde Muharrem İnce, Meral Akşener, Recep Tayyip Erdoğan, Temel Karamollaoğlu ve Doğu Perinçek'in yarışacak.
Cumhurbaşkanlığı seçimini yapan vatandaşlar yine aynı pusulada bulunan partilere oy vererek Milletvekili oylamasını da aynı anda gerçekleştirecek.

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)