comScore

Galatasaray Galatasaray

Neilton'un menajerinden Galatasaray transferi açıklaması

04 Ocak 2017, Çarşamba 18:57
Neilton'un menajerinden Galatasaray transferi açıklaması

Neilton Galatasaray'a transfer olacak mı? Menajeri resmen açıkladı.

FutbolArena - Kolbeinn Sigthorsson'da yaşadığı hayal kırıklığının ardından forvet arayışlarını sürdüren Galatasaray'da sıcak gelişmeler yaşanıyor.
 

Neilton Galatasaray'a transfer olacak mı?


Galatasaray'ın gündeminde yer alan Sao Paulo'nun 22 yaşındaki forvet oyuncusu Neilton'un Türkiye temsilcisi Aydın Demiroviç açıklamalarda bulundu. Galatasaray'ın ilgilendiği Neilton, bu sezon 54 maçta 12 gol attı.

Radyospor'a konuşan Aydın Demiroviç, "Brezilya'dan yaklaşık 10 gün önce döndüm. Görüşmelerimiz devam etti. Neilton ile ilgili çalışmalarımız oldu. Bayağı gelişmeler var. Şu anda en çok Galatasaray'ın ilgi alanında. Neymar'a benziyor. Brezilya'da da zaten herkes öyle düşünüyor. Futbolseverler videolarını izlerlerse Neymar'a olan benzerliğini göreceklerdir.” ifadelerini kullandı.
Transferdeki son gelişmeleri aktaran Demiroviç, ”Şimdilik konuşulan fiyatlar çok yüksek. Biz görüşmelerimizde fiyatları daha da aşağı çektik. Buradan net bir fiyat vermek istemiyorum. Ama futbolcunun maliyeti bilindiği kadar yüksek değil. Ayrıca maliyeti daha da aşağı indirme durumumuz var." dedi.

Satış haklarındaki karmaşıyı aktaran temsilci, "Bu tip futbolcular için değişik formüller kullanılabiliyor. Avrupa'da da finansal durumlar çok farklı. Herkes hemen cebinden 20-30 milyon çıkarıp vermiyor. Sponsor, transfer için gerekli. Bahsedilen rakamlarla alakası yok. Futbolcuyu daha düşük rakamlara Türkiye'ye getirme durumumuz var. Avrupa'dan da istenilen bir futbolcu. Çok ilgi var. Zannediyorum bu 1 hafta ya da 10 güne netleşir" sözlerini sarf etti.
 

Galatasaray Neilton ile ilgileniyor


Galatasaray'ın ve Riekerink'in Neilton'u istediğini açıklayan Aydın Demiroviç, "Şimdi çok net bir şey söylemek istemiyorum. Bu tip transferlerde en küçük şey bile transferin durumunu değiştirebilir. Jan Olde Riekerink de bu futbolcuyu istiyor. Riekerink transfere onay verdi. Zaten teknik heyetin istemediği oyuncu da vermiyorum ben. Türkiye'ye transfer olan Brezilyalı futbolcular daha önce çok oldu. Brezilyalılar Türkiye'yi seviyor. Ben normalde Bosna Hersek'te yaşıyorum ama sık sık geliyorum Türkiye'ye. Bu futbolcumuz da Türkiye'ye karşı hiçbir zaman ön yargılı değil.” dedi.

Sözlerinin devamında, ”Genç futbolcular genelde 3-5 yıllık sözleşme imzalamak istiyor. Ama karşılıklı olarak konuşmak ve karar vermek lazım. Hakları Botafogo ve Cruzeiro arasında. Haklarının çoğunluğu ise Botafogo'da. Şu anda sadece Botafogo ile görüşüyoruz. Cruzeiro ile de sıkıntı yok. Anlaşma sağlanırsa Cruzeiro transferi kesinlikle engellemeyecek.” yorumunda bulundu.

Neilton'un transfer olasılığını aktaran menajer, "Neilton'a Türkiye'den Galatasaray dışında da talipler var. Başka bir büyük takım var ama söylemeyi şu an uygun bulmuyorum. İlgi yoğunluğunda en çok Galatasaray öne çıkıyor. Yüzde olarak söylersem yüzde 75 civarında bu transferin gerçekleşme ihtimali var. Ama imza atmadan net bir şey söylememek gerekiyor. Bana vatandaşlarıyla görüştüğünü söyledi ama isim vermedi. Zaten görüşmesi de normal. İnşallah önümüzdeki günlerde daha net bilgiler verebilirim." dedi.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)