comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Önder Özen: "Mehmet Ekici oyun kurucu değil"

12 Ocak 2017, Perşembe 23:21
Önder Özen:

Teknik Direktör Önder Özen gündemdeki isim Mehmet Ekici hakkında FutbolArena'ya yorumlarda bulundu.

FutbolArena Röportaj - Trabzonspor'dan ayrılması beklenen Mehmet Ekici'nin hangi takıma gideceği merak ediliyor. Teknik direktör Önder Özen, milli oyuncuya en çok Trabzonspor'un ihtiyacı olduğunu söylerken Fenerbahçe'nin üç büyükler içinden daha fazla ihtiyacı olduğunu fakat Mehmet Ekici'nin tam anlamıyla bir oyun kurucu olmadığını ifade etti. 


Beşiktaş'ın Mehmet Ekici'ye ihtiyacı var mı?


Mehmet Ekici'ye en çok ihtiyacı olan takım Trabzonspor diyerek söze başlayan Özen, "Diğer üç takım için bir düşünelim. Beşiktaş kaleye yakın oynayacak bir oyun kurucu arıyor. Mehmet Ekici oyun kurucu mudur? Bu soruya yanıt vermek gerekiyor" dedi. "Mehmet Ekici gol atan bir oyuncu ama kaleye yakın oynayan bir oyun kurucu değil." yorumunu yapan Özen dolayısıyla Ekici'ye Beşiktaş'ın çok ihtiyacı olmadığını düşünüyor. 


Mehmet Ekici, Galatasaray'da ilk 11 oynayabilir mi?


"Galatasaray'a bakarsak, Mehmet Ekici'nin Galatasaray'da ilk 11'de oynaması kolay değil." diyen Özen, "Oynayabileceği pozisyonlarda Selçuk İnan ve Sneijder ile rekabet etmesi gerekiyor ki bu kolay değil." dedi.


Fenerbahçe'nin Mehmet Ekici'ye ihtiyacı var mı?


"Fenerbahçe'ye gelirsek, Fenerbahçe'de belki tam olarak olmasa da Mehmet Ekici profilinde olan oyuncular var. " diyen Özen, "Mehmet'in bir artısı skor yapabilen bir oyuncu olması. Çok mu ihtiyacı var Fenerbahçe'nin derseniz, yaratıcı bir orta sahaya ihtiyacı var ama o oyuncu net olarak Mehmet Ekici'dir diyemem." şeklinde konuştu.


"Mehmet Ekici oyun kurucu diyemem"


Fenerbahçe'nin ihtiyacını karşılayacak oyuncunun önce oyun kurucu olması gerektiğine değinen Özen, "Ben Mehmet Ekici'nin tam anlamıyla bir oyun kurucu olduğunu söyleyemem" dedi.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)