comScore

NBA'de maçlar ertelendi! Utah Jazz oyuncusu Gobert'ta CoronaVirüsü

12 Mart 2020, Perşembe 05:19
NBA'de maçlar ertelendi! Utah Jazz oyuncusu Gobert'ta CoronaVirüsü

Utah Jazz forması giyen Rudy Gobert CoronaVirüsü kaptı. NBA'de tüm maçlar askıya alındı. 

FutbolArena Dış Haberler - Corona Virüsü NBA'i de vurdu. NBA'de maçların tatil edildiği açıklandı. 


NBA haberleri: NBA maçları ertelendi son dakika Corona Virüsü


Utah Jazz forması giyen Rudy Gobert'ın yapılan testler sonucunda Corona Virüsü kapatığı açıklandı. Rudy Gobert geçtiğimiz günlerde basın toplantısında virüsün abartıldığını söyleyerek, ellerini mikrofonlara sürmüştü. Bu gelişmenin ardından birkaç gün sonra Rudy Gobert'ın Coronavirüsüne yakalandığı açıklandı. 

NBA'de bu gelişmenin ardından 2019/20 sezonu iptal edildi. Öte yandan ABD'de bu konuda daha geniş tedbirler alındı. Coronavirüsü sebebiyle ABD, Avrupa'dan uçuşları 30 gün süreyle durdurdu. NBA yönetimi 2019/20 sezonu maçları askıya alındı. 
ABD genelinde görülen coronavirüsü vaka sayısının 1.000'i geçtiğini, 29 kişinin virüs nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı. İHA'nın haberine göre New York Valisi Andrew Cuomo, New York'ta yeni tip korona virüsü salgınının çıkış yeri New Rochelle bölgesine askeri birlik gönderileceğini açıkladı. Cuomo, bölgede salgınla mücadele için belirlenen bir yerin merkez olarak kullanılacağını belirterek, askeri birliklerin ilgili alanda halka gıda dağıtacağını ve virüsün yayılmasını önlemek amacıyla, okul, ibadethane gibi yerleri temizlemek üzere görevlendirileceğini ifade etti.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"