comScore

Nasuhi Güngör kimdir, kaç yaşında? Nasuhi Güngör'ün kitabının adı ne? Nasuhi Güngör kitabı nereden alınır?

31 Mayıs 2018, Perşembe 10:46
Nasuhi Güngör kimdir, kaç yaşında? Nasuhi Güngör'ün kitabının adı ne? Nasuhi Güngör kitabı nereden alınır?

Nasuhi Güngör kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor? Eski TRT Haber Genel Müdürü Nasuhi Güngör'ün yazdığı kitabın gündeme gelmesinin ardından sosyal medyada en çok konuşulan konu bu oldu. Peki Nasuhi Güngör'ün kitabının adı ne? Nasuhi Güngör kitabı kaç lira? Nasuhi Güngör kitabının konusu ne?

Nasuhi Güngör kimdir? Eski TRT Haber Genel Müdürü Nasuhi Güngör yazdığı kitap nedeniyle gündem oldu. Nasuhi Güngör kendi yazdığı kitapla ilgili yalanlama açıklaması yaptı. Bu açıklama sonrası sosyal medyada en çok konuşulan konu Nasuhi Güngör kitabının adı ne sorusu oldu. Nasuhi Güngör kitabı kaç liraya yükseldi? Nasuhi Güngör kitabını nereden alabilirim? Nasuhi Güngör kitap satın alma işlemi hangi sitelerden gerçekleşiyor? Nasuhi Güngör ne iş yapıyor? 
 

Nasuhi Güngör hangi kitabı yazdı? Nasuhi Güngör kitabının adı ne? Nasuhi Güngör kitabı nereden alınır?


Eski TRT Haber Genel Müdürü Nasuhi Güngör'ün yazdığı kitap gündem yarattı. Cumhuebaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin gündeme getirdiği Nasuhi Güngör'ün kitabının adı Yenilikçi Hareket. Nasuhi Güngör Yenilikçi Hareket kitabının konusu tartışma yarattı. Nasuhi Güngör, Kitapta geçen 'Tayyip Erdoğan-Fethullah Gülen görüşmesi' iddialarına dair 'yıllarca önce mesnetsiz bir iddia yazdığı, altında imzası bile bulunsa savunulacak bir yanı olmadığı' açıklamasını yaptı.


 

Nasuhi Güngör Twitter açıklaması


Nasuhi Güngör iddialar sonrası sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:
"Hayırlı günler, Bugün Kırşehir'de Muharrem İnce'nin Yenilikçi Hareket kitabım üzerinden yaptığı konuşmayla ilgili bazı açıklamalarda bulunmak istiyorum. Sözkonusu kitap yaklaşık 20 yıl önce yayınlandı. O dönem AK Parti'nin kuruluş sürecine dair bazı iddiaları içeriyordu. Kitapta geçen “Tayyip Erdoğan-Fethullah Gülen görüşmesi”yle ilgili iddialar, ne yazık ki somut herhangi bir bilgiye ve belgeye değil, tamamen o dönemdeki bazı dedikodulara dayanmaktadır. Zaten kitapta da buna dair hiçbir bilgi ya da belgeye atıf yoktur. Üzülerek ifade edeyim ki, bizzat kendi yazdığım bu iddiaların kamuoyuna bilgi ya da belge gibi sunulacak hiçbir yanı yok. Ne gazeteciliğim, ne de bugüne kadar yaptığım herhangi bir görev bu kitaptaki sözkonusu iddiaları doğru kılmaz. Ayrıca sözkonusu iddiaya Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından en net ve açık biçimde cevap verilmiştir. Buna rağmen herhangi bir bilgi ve belgeye dayanmayan bu sözlerin, yıllar sonra bir delilmiş gibi sunulmasının takdirini kamuoyuna bırakıyorum. Nerede ve hangi konumda olursam olayım, benim yıllar önce yazdığım mesnetsiz bir iddianın FETÖ'yle mücadeleye ve Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konudaki tavizsiz duruşuna en küçük bir zarar getirmesine asla razı olamam. Sayın Cumhurbaşkanımızın FETÖ ve benzeri uluslararası şebekelerle mücadelesine gölge düşürmeyi hedefleyen hiçbir sözün ve iddianın, 20 yıl önce de olsa, altında imzam bile bulunsa savunulacak bir yanı olamaz."
 

Nasuhi Güngör kimdir, kaç yaşında? Nasuhi Güngör kitapları


Nasuhi Güngör 1968 Kırşehir Mucur doğumludur. Nasuhi Güngör Ankara Üniversitesi SBF Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Nasuhi Güngör TRT Haber Dairesi Başkanı olarak görev yapmıştı. Nasuhi Güngör evli ve 2 çocuk babasıdır. Nasuhi Güngör bir dönem Star Gazetesi'nde de köşe yazarlığı yaptı. Nasuhi Güngör, "İpin Ucundakiler" ve "Yenilikçi Hareket" adında 2 kitap sahibi.

 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"