comScore

FutbolArena TV

Napoli taraftarlarından Real Madrid maçına yoğun ilgi

07 Mart 2017, Salı 20:43

UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 turu rövanş maçında Napoli, sahasında Real Madrid'i ağırlayacak. 

İlk maçta rakibine İspanya'da 3-1 yenilen Napoli, bu maçı sahasında gol yemeden 2 farklı kazanıp tur atlamayı düşünüyor. Bu maç öncesinde Napoli taraftarları da çok ateşli ve rekor kırmayı hedefliyorlar.  
Ayrıca 100 kadar Napoli taraftarı dün gece Real Madrid'in kaldığı otelin önünde marşlar söyleyerek Real Madrid'li futbolcuları uyutmadı...

Napoli taraftarları desibel rekorunu kırabilecek mi?

Bu akşamki Napoli - Real Madrid maçında, ev sahibi takım taraftarları Şampiyonlar Ligi müziği sırasında desibel rekorunu kırmaya çalışacak. 

Şampiyonlar Ligi desibel rekoru hangi takımda?

Öte yandan Şampiyonlar Ligi'nde desibel rekoru 2007 yılında oynanan Beşiktaş - Liverpool maçında kırılmış ve 132 desibele ulaşan Beşiktaş taraftarını UEFA tebrik etmişti. 

Buna karşın bu rekor Guinness hakem heyetinin statta olmaması nedeniyle resmiyet kazanmamıştı. Guinness rekorlar kitabında kayıtlara geçen en yüksek ses ise daha sonra Galatasaray taraftarlarınca kırıldı.

2010-2011 sezounda TT Arena Stadı'nda oynanan Galatasaray - Fenerbahçe maçında kırılan rekor "Bir spor stadyumunda tezahürat ile ulaşılan en yüksek ses rekoru" olarak kayıtlara geçmişti.

131.76'lık desibelle rekor kıran Galatasaray taraftarı 2000 yılında Denver Broncos ile New England Patroits arasında oynanan Amerikan Futbolu maçında çıkarılan 128.7 desibellik sesi geçmişti.

Yine de Şampiyonlar Ligi maçlarında, UEFA'nın kayıtlarına göre rekor Beşiktaş'ta ve Napoli bu rekoru bu akşam geçmeye çalışacak.

Napoli taraftarlarından Real Madrid maçına yoğun ilgi

Öte yandan İtalyan gazeteci Tancredi Palmeri‏, attığı tweette Real Madrid maçına daha 5 saat olmasına rağmen 10 bin Napoli taraftarının stada gelmiş olduğunu söyledi.

Napoli'nin 78 bin 210 kişilik San Paolo Stadı'nda bu gece İtalyan'lar Real Madrid'e kabusu yaşatmak istiyor. 

Napoli Videoları