comScore

Naomi Osaka Serena Williams'ı yenerek şampiyon oldu! Olaylı ABD Açık finali

09 Eylül 2018, Pazar 01:16
Naomi Osaka Serena Williams'ı yenerek şampiyon oldu! Olaylı ABD Açık finali

ABD Açık finalinde Naomi Osaka, Serena Williams'ı 2-0 mağlup ederek şampiyon oldu ve tarihe geçti. Seremoni sırasında ise oldukça ilginç olaylar yaşandı. 

FutbolArena - ABD Açık finalinde Serena Williams ile Naomi Osaka karşı karşıya geldi. Olaylı finalde ise tarihi anlar yaşandı. Naomi Osaka, rakibini 6-2 ve 6-4'lük setlerle mağlup ederek şampiyon olarak tarihe geçti. Şampiyonluk sonrasında gözyaşlarını tutamayan Naomi Osaka, annesine sarılarak bu mutluluğu doyasıya yaşadı. 


Serena Williams - Naomi Osaka ABD Açık tenis finali

 

ABD Açık finalinde Serena Williams'ı 6-2 ve 6-4'lük setlerle mağlup eden Naomi Osaka, Grand Slam turnuvalarında şampiyonluk yaşayan ilk Japon tenisçi oldu ve tarihe geçti.

Naomi Osaka'nın kazandığı finalde ise Serena Williams koç ihlali kararı sonrasında oldukça sinirlendi ve herkesin içinde hakeme hakaret etti. Serena Williams, "Koç ihlali yapmadım. Buna inanamıyorum. Senin bana özür borcun var. Ben bir kız çocuğu annesiyim. Hayatımda hiçbir zaman kimseyi aldatmadım." dedi. Serena Williams sonrasında sinirlerine hakim olamayınca hakeme "Sen bir hırsızsın." dedi ve oyun cezası aldı. 

SEREMONİ SIRASINDA YUHALAMA SESLERİ

Naomi Osaka'nın şampiyon olarak tarihe geçmesinin ardından kupa seremonisinde ise tatsız anlar yaşandı. Tribünlerden gelen yuhalama sesleri sonrasında Serena Williams, gözyaşlarını tutamayan Naomi Osaka'ya sarıldı. Son derece üzgün olan Serena Williams konuşmasında, "Lütfen pozitif olalım ve protestolara son verelim. Daha fazla yuhalama olmasın. Hepiniz harikaydınız. Seremoniyi olabilecek en iyi hale getirelim. Sizler dünyadaki en iyi taraftarsınız." dedi. 

NAOMI OSAKA'NIN AÇIKLAMALARI:

Naomi Osaka ise seremoni sırasında, "Herkesin Serena Williams için tezahürat yaptığını biliyorum ve böyle bittiği için üzgünüm. Serena Williams için ABD Açık finalinde oynamak benim rüyamdı. Bu rüyayı gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Sana da teşekkür ediyorum Serena." ifadelerini kullandı. 

FutbolArena Haber Turu (12 Eylül 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.