comScore

Nantes'ten Cardiff City'e: 'Sala'nın parasını ödeyin!'

06 Şubat 2019, Çarşamba 18:44
Nantes'ten Cardiff City'e: 'Sala'nın parasını ödeyin!'

Nantes yönetimi, Emiliano Sala'nın transferi için anlaşmaya varılan 15 milyon sterlini Cardiff City'den istedi. 

FutbolArena Dış Haberler - Nantes kulübü, İngiltere'ye gidişi esnasında uçağı kaybolan Emiliano Sala'nın transferi için Cardiff City'den 15 milyon sterlini istedi. 

Sky Sports'te yer alan son dakika haberine göre, Nantes yönetimi Emiliano Sala için anlaşmaya varılan 15 milyon sterlini talep etti ve Cardiff City yönetimi de bu parayı ödeyeceklerini Fransız yönetimine iletti. 
CARDIFF CİTY'DEN CEVAP!

Cardiff City yönetimi ise soruşturma tamamlanana kadar bu parayı ödemeyecekleri yönünde cevap bildirdi. 

PEKİ SÜREÇ NASIL OLACAK?

Nantes kulübü eğer Cardiff City ile anlaşma sağlayamadığı takdirde bu süreci FIFA'ya taşıyacak. Eğer FIFA'dan da sonuç alamadığı takdirde CAS'a gidilecek ve nihai kararı CAS verecek."
 

Emiliano Sala bulundu mu? Sala öldü mü? Sala'nın düşen uçağının enkazına ulaşıldı


Sala için başlatılan arama çalışmalarında dün gece enkaza ulaşıldığı açıklanmıştı. Büyük Britanya Hava Kazaları Soruşturma Dairesi, Sala ve uçağın pilotunun içinde bulunduğu enkazından bir ceset çıktığını duyurdu. Bulunan cesedin kime ait olduğu henüz açıklanmazken, arama çalışmalarıyla ilgili görüntü de paylaşıldı.

NELER OLMUŞTU?

Fransa'da arkadaşlarıyla vedalaştıktan sonra Sala ve pilot David Ibbotson'ı taşıyan uçak Pazartesi gecesi Manş Denizi üzerinde radardan kaybolmuştu. Sala'nın bindiği uçağın modeli tepkilere neden olurken, Cardiff City sözkonusu uçağı kulübün ayarlamadığını açıkladı.

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)