comScore

Nantes Nantes

Uçağı düşen Emiliano Sala'nın cesedine ulaşıldı

07 Şubat 2019, Perşembe 14:41
Uçağı düşen Emiliano Sala'nın cesedine ulaşıldı

Cardiff'e 15 milyon Euro bonservis bedeli ile transfer olan ve kulübüne katılmak için İngiltere'ye uçan Emiliano Sala'nın cesedine ulaşıldı.

FutbolArena Dış Haberler - Fransa Ligi takımlarından Nantes'tan Cardiff City'ye transfer olan ancak İngiltere'ye gidişi sırasında uçağı düşen Emiliano Sala'nın cesedine ulaşıldı. Bir süredir devam eden arama çalışmaları sonucunda önceki gün enkazda bir cesede ulaşılmış ve ardından inceleme için Portland'a gönderilmişti. İnceleme sonucu cesedin Sala'ya ait olduğu belirlendi.

ENKAZDAN İLK GÖRÜNTÜLER PAYLAŞILDI
Geçtiğimiz günlerde Manş Denizi'nde enkazı bulunan uçaktaki cesedin futbolcu Emiliano Sala'ya ait olduğu açıklandı. Manş Denizi açıklarına düşen uçağın enkazından ilk görüntüler de paylaşıldı. 

UÇAK DENİZDEN ÇIKARILAMADI

Emiliano Sala'nın cesedinin bulunduğu uçağın denizden çıkarıldığı iddia edilmişti. Fakat denizden çıkarılan uçağın Sala'nın bulunduğu uçak olmadığı açıklandı. AAIB yaptığı açıklamada, "Uçağın denizden çıkarılması mümkün değil." ifadelerini kullandı.
 

Emiliano Sala bulundu mu? Sala'nın cesedine ulaşıldı mı?


Cardiff Başkanı Mehmet Dalman, Sala'nın transfer ücretinin ödenip ödenmeyeceği konusuyla ilgili soruları yanıtladı. Sala'nın transfer ücretinin ödenip ödenmeyeceğiyle ilgili tartışmalar hakkında da Cardiff Başkanı Mehmet Dalman, L'Equipe Gazetesi'ne şu açıklamada bulundu:

"Henüz bir ödeme yapılmadı. Bu konu oldukça hassas. Henüz cesede ulaşılmadı. Oyuncunun ailesine saygı göstermek için bu konuda yorum yapmamak gerekiyor. Doğru zamanda ödemeyi yapacağız. Bunun aksini hiçbir zaman söylemedik"

Emiliano Sala, 15 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Cardiff City'ye transfer olmuştu. 


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"