comScore

Nantes Nantes

Sala'nın kız kardeşi ve eski sevgilisinden yürek sızlatan çağrı (Sala öldü mü, Sala bulundu mu?)

25 Ocak 2019, Cuma 11:48
Sala'nın kız kardeşi ve eski sevgilisinden yürek sızlatan çağrı (Sala öldü mü, Sala bulundu mu?)

Fransa Ligi takımlarından Nantes'tan Cardiff'e transfer olan ve İngiltereye gitmek üzere bindiği uçağın kaybolması sonucu hayatından şüphe edilen Emiliano Sala için eski sevgilisi ve kız kardeşinden çağrı geldi.

FutbolArena Dış Haberler - Fransa Ligi'nde Nantes formasıyla sergilediği performans sonrası 17 milyon euro karşılığında Cardiff City ile anlaşan Emiliano Sala'dan hala iyi haber gelmedi. Fransa'dan İngiltere'ye gitmek için bindiği uçağın Manş Denizi üzerinde kaybolması sonucu 3 gündür yapılan arama çalışmaları durduruldu. Emiliano Sala'nın eski sevgilisi ve kız kardeşi yetkililere çağrı yaparak çalışmaların devam etmesini istediklerini söylediler. 
 

Emiliano Sala öldü mü? Emiliano Sala bulundu mu? Emiliano Sala uçağı nerede?


Emiliano Sala için 3 gündür devam eden arama çalışmalarının durdurulduğu açıklandı. Kötü hava şartları nedeniyle kurtarma ekiplerinin zorlandığı ve umutların azaldığı ifade edildi. Bu karar sonrası başta Nantes kulübü olmak üzere Emiliano Sala'nın eski sevgilisi ve kız kardeşi yetkililere çağrıda bulundu. 

Sala'nın kız kardeşi Romani Sala
Sala'nın kız kardeşi Romani Sala
"PİLOT VE KARDEŞİM YAŞIYOR"

Emiliano Sala'nın kız kardeşi Romina Sala, yaptığı açıklamada pilot ve kardeşinin hayatta olduğunu hissettiğini ve arama çalışmalarının devam etmesini istediğini söyledi. Romina Sala, "Kardeşim ve pilotun hala hayatta olduğunu hissediyorum. Yalvarıyorum arama çalışmaları devam etsin." dedi. 

ESKİ SEVGİLİSİ TEPKİ GÖSTERDİ

Emiliano Sala'nın eski sevgilisi Berenice Schkair de arama çalışmalarının durudurulmasına tepki göstererek, "Aramaya devam etmeliler. Sala ortaya çıkmalı ve adaletle bu çözülmeli. Başkanlardan araştırmaya müdahale etmelerini istiyoruz." dedi.


Sala'nın eski sevgilisi Berenice Schkair

Öte yandan Nante kulübü de yaptığı paylaşımla Sala'nın hala hayatta olma ihtimalinin göz ardı edilmemesi gerektiğini ve çalışmaların sürdürülmesini talep etti.

RESMİ AÇIKLAMA YAPILDI

Guernsey polis departmanı 3000 km2'lik bir alanda Sala'yı taşıyan uçağa dair hiçbir iz bulamadıklarını açıkladı. Helikopter ve botlarla yapılan arama durduruldu. Önemli gelişme olmadıkça yeni açıklama yapılmayacak.

Cardiff City'nin sahibi Tan Sri Vincent Tan konu hakkında, "Sala'yı dört gözle bekliyorduk. Arama kurtarma operasyonu yapan herkese teşekkür ediyoruz. Sala, pilot David Ibbotson ve aileleri için dua etmeye devam ediyoruz." dedi.

Öte yandan Sala için yapılan arama çalışmalarının durdurulması üzerine Nantes futbolcuları idmanda gözyaşlarına boğuldu.

Son dakika Premier Lig Haberleri FutbolArena'da.

5. nesil Clio yollara çıkıyor