comScore
bilyoner
1 / 7

Mevlüt Erdinç ve Umut Bozok, Fransız siyasetçiyle tartıştı

FutbolArena - Fransa aşırı Sağ Partisi mensubu Yoann Gillet ile Milli futbolcularımız Mevlüt Erdinç ve Umut Bozok twitter üzerinden atıştı.

 

2 / 7

TÜRK BAYRAĞI TARTIŞMASI

<h2>TÜRK BAYRAĞI TARTIŞMASI</h2>
Yoann Gillet, Nimes’teki şampiyonluk kutlamalarında Türk bayrağı açılmasını eleştirince, Nimes forması giyen Milli futbolcu Umut Bozok kendisine cevap verdi.

3 / 7
Umut Bozok attığı tweette "Sayın Gillet, o bayrağın Nimes forması giyen Türkiye Milli takım oyuncusu biri için açıldığını düşünüyorum ve o kişi benim galiba" dedi.

4 / 7
Bu tweet üzerine Umut’a cevap veren Gillet "Yeteneğiniz için sizi kutluyorum Beyefendi. Nimes kadrosunda varlığınızla bizi onurlandırıyorsunuz.

5 / 7
Yazdıklarımda sizi hedef almamıştım. Yalnızca bazılarının provokatif tarafına değinmek istemiştim." şeklinde yazdı.

6 / 7

MEVLÜT ERDİNÇ’TEN SERT ÇIKIŞ

<h2>MEVLÜT ERDİNÇ’TEN SERT ÇIKIŞ</h2>
Yazışmaların üzerine uzun yıllar Fransa’da top koşturan Milli futbolcu Mevlüt Erdinç de konuya dahil oldu ve Gillet’i hedef alarak "Kim olduğunu bilmiyorum fakat ırkçı olduğuna %1000 eminim" yazdı.

7 / 7
Mevlüt’ün bu çıkışı sonrasında Milli futbolcuyu küçümser bir tweet atan Gilles, "PSG performansınızdan sonra hâla söz hakkına sahip misiniz siz?" diye sordu. Mevlüt Erdinç, PSG’deki performansı ile beklentilerin altında kalmıştı.