comScore

Galatasaray Galatasaray

Nantes, Galatasaray'a Sigthorsson için hukuki işlem başlatabileceklerini açıkladı

03 Ocak 2017, Salı 20:47
Nantes, Galatasaray'a Sigthorsson için hukuki işlem başlatabileceklerini açıkladı

Galatasaray'ın sezon başında Nantes'tan kiraladığı fakat sakatlığı sebebeiyle oynatamadıktan sonra sözleşmesini feshettiğİ Sigthorsson hakkında Fransız kulübünün başkanı Waldemar Kita'dan çarpıcı açıklamalar geldi. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'ın sözleşmesini feshettiği Kolbein Sigthorsson hakkında Nantes kulübünün başkanı Waldemar Kita son derece sansasyonel açıklamalarda bulundu. 


Nantes'tan Sigthorsson için Galatasaray açıklaması


Nantes başkanı Waldemar Kita kendileriyle hiçbir şekilde iletişime geçilmediğini söyledi ve konuşmasına şu sözlerle devam etti: "Galatasaray'dan veya futbolcu tarafından bizimle temasa geçen olmadı. Ciddiye alınmadığımızı hissettik. Sigthorsson nerede bilmiyorum. Galatasaray ile anlaşmış ama bizime de bu konuyu konuşmalıydı. Güvenlik nedeniyle Türkiye'de kalmak istemediğini duydum. Tabi bu isteği mantıklı ama bize de haber verilmeyidi."

"HUKUKİ İŞLEM BAŞLATABİLİRİZ"
Nantes Başkanı Waldemar Kita, Sigthorsson'un durumuyla alakalı Galatasaray tarafından kendilerine bilgi verilmediği için sarı kırmızılılara karşı hukuki işlem başlatacaklarını ve İzlandalı futbolcunun sezonun ikinci yarısı için de kiralık olarak takımdan ayrılacağını belirtti. 

Galatasaray sezon başında Nantes'tan transfer ettiği Kolbein Sigthorsson'un sözleşmesini 400 bin euro tazminat karşılığında feshetti. 


FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)