comScore

Galatasaray Galatasaray

Ünal Aysal yeniden başkan adayı olacak mı? - Galatasaray Haberleri

06 Mayıs 2016, Cuma 10:22
Ünal Aysal yeniden başkan adayı olacak mı? - Galatasaray Haberleri

Galatasaray'ın eski başkanlarından Ünal Aysal'ın yeniden kulübe başkan olmak istediği ve bu yönde büyük bir iddia ortaya koyduğu ifade edildi.

FutbolArena - Galatasaray'da Ünal Aysal'ın yeniden başkan olmak istediği ve kulübe 300 milyon dolar hibe ederek göreve geleceği iddia edildi. Habertürk Gazetesi yazarlarından Serdar Ali Çelikler köşesinde kaleme aldığı yazıda çok ilginç ifadeler kullandı.

İşte Çelikler'in yazısından bir bölüm;
G.Saray'ın içini çok iyi bilen bir abimden duydum; kendisini yine camiayı çok iyi bilen ve ‘içeriden' bir isim aramış ve şunları söylemiş: “Ünal Aysal yine başkan olmak istiyor. Bu sefer 300 milyon dolar verecek. Ama senin de içinde bulunduğun kendisine muhalif kongre üyelerinin tavrını merak ediyor.”
Kaynağım olan abimin cevabı ise şöyle oluyor: “Değil 300; ilk geldiği zaman söylenen 100 milyon doları hibe etsin, biz de destekleyelim...” Araya giren hatırlı dost ise “Hayır, kesinlikle 300 milyon dolar verecek. 100, 150 değil 300. Bunun bir kısmını hibe edecek” diye devam ediyor. ‘Aysal adına PR çalışmasını yapan bu etkili ve ünlü aracı' bugünlerde benzeri telefon görüşmelerini Ünal Bey'e mesafeli bakan diğer kuvvetli gruplarla da yapıyor.
 
267345-haber

Ben kaynağıma şunu söyledim: “Eğer Aysal bir daha gelirse ve gerçekten 300 milyon dolar verirse kulübün son başkanı olabilir. Çünkü bana göre Aysal'ın nihai planı; kulübün hakim hisselerini bir şekilde Rus-Kazak fonlara satmak. Riva başta olmak üzere altın hisse de dahil Mandarin- Ottoman fonlarına satarak kulübün ‘sahiplik' dönemini başlatabilir.” Bu fikrin sadece bana değil G.Saray'daki birçok isme ait olduğunu da belirttim. Ve anladım ki Aysal ismi geçtiğinde camiada duyulan ciddi endişe kaynaklarından biri de bu. Ama şu ortamda 300 milyon dolar G.Saray için çok büyük bir meblağ. Belki de bu meblağ garanti edilirse camia bir takım balans sistemleri ile yeniden Aysal'a yönünü çevirebilir.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!