comScore

Galatasaray Galatasaray

'Ünal Aysal ile Mehmet Cansun karışımı'

01 Eylül 2016, Perşembe 09:55
'Ünal Aysal ile Mehmet Cansun karışımı'

Spor yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray'ın transfer politikasını değerlendirdi.

FutbolArena - Galatasaray'da transfer dönemi hareketli geçerken, spor yazarlarından Levent Tüzemen yönetimin yaptığı hamleleri yorumladı.

Tüzemen, Galatasaray'ın Mahmet Cansun ile Ünal Aysal dönemlerinin karışımı bir transfer politikası izlediğini söyledi. İşte Levent Tüzemen'in değerlendirmesi:
"NOKTA TRANSFERLER YAPILDI"

"Yönetim heyecanını yitiren oyuncuları gönderdi, yaşlanan hücrelerini yenilemenin de adımını attı. Mevcut transfer modeli, Ünal Aysal ile Mehmet Cansun döneminin karışımı oldu. Özbek yönetimi de ayağını yorganına göre uzatırkan Serdar Aziz, Tolga Ciğerci, Eren Derdiyok, Cavanda gibi genç oyuncuları "Nokta transfer" olarak bonservisiyle aldı. Sigthorsson, Nigel De Jong ile Josue düşük maliyetlerle ihtiyaca yönelik olarak kiralandı. Geçen sezon Galatasaray'da "Rekabet" yoktu. Kendilerini "Vazgeçilmez" olarak gören oyuncular maç seçiyordu. Avrupa'sız sezonda hedef; takımı gençleştirip yenilemek, taraftarı mutlu edip tribünlere çekmek, oyuncular arasında rekabet çıtasını yükseltmek, ve şampiyon olmak."

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.