comScore

Naim Süleymanoğlu'nun sağlık durumu - Ameliyat nasıl geçti?

11 Kasım 2017, Cumartesi 19:36
Naim Süleymanoğlu'nun sağlık durumu - Ameliyat nasıl geçti?

Dünya ve Avrupa Şampiyonu eski halterci Naim Süleymanoğlu beyin ameliyatı geçirdi. Sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

FutbolArena - Naim Süleymanoğlu'nun sağlık durumunda yeni gelişmeler yaşanıyor. Ataşehir'de özel bir hastanede tedavi gören milli halterci Naim Süleymanoğlu beyin ameliyatına alındı. Beyin kanamasına bağlı ödem artması nedeniyle opere edilen Milli halterci, 2 saat süren ameliyattan çıktı ve sağlık durumu ciddiyetini koruyor.
 

Naim Süleymanoğlu'nun ameliyatı sonrası yapılan açıklama:


"Beynin sol tarafındaki ödemi arttığını gördük. Bunun üzerine oturup karar verdik ve beynin basıncını azaltmaya yönelik bir ameliyat yaptık. Kendisi şu an yoğun bakımda ve takibe devam ediyoruz."  
 

Naim Süleymanoğlu kimdir?


Naim Süleymanoğlu: 23 Ocak 1967 Ahatlı, Mestanlı, Bulgaristan doğumludur. Bütün otoritelere göre tüm zamanların en iyi haltercisidir. Bütün dünyada Cep Herkülü olarak anılır.

Onaltı yaşında rekor kırarak şampiyon oldu. Böylece halter tarihinde en genç dünya rekortmeni unvanını aldı. Kariyeri boyunca üç Olimpiyat Altın madalyası, yedi Dünya Şampiyonluğu ve altı Avrupa Şampiyonluğu vardır. Tam 46 kez dünya rekoru kırmıştır.
Haltere 1977‘de, henüz 9 yaşındayken başladı. 15 yaşında Brezilya‘da düzenlenen Dünya Gençler Halter Şampiyonası'nda iki altın madalya alarak şampiyon oldu. On altı yaşında rekor kırarak yine şampiyon oldu. Böylece halter tarihinde en genç dünya rekortmeni unvanını aldı. Kariyeri boyunca üç Olimpiyat Altın madalyası, yedi Dünya Şampiyonluğu ve altı Avrupa Şampiyonluğu vardır. Tam 46 kez dünya rekoru kırmıştır.1984 yılında (16 yaşındayken), silkmede ağırlığının 3 katını kaldıran ikinci halterci olarak tarihe geçti.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)