comScore

Naim Süleymanoğlu son yolculuğuna uğurlandı

19 Kasım 2017, Pazar 12:22
Naim Süleymanoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Ülkemizin ve tüm dünyanın en başarılı sporcularından eski milli halterci Naim Süleymanoğlu son yolculuğuna uğurlandı.

FutbolArena - Naim Süleymanoğlu son yolculuğuna uğurlanıyor. 8 Eylül'den bu yana tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Türk sporunun efsane ismi Naim Süleymanoğlu'nun cenazesi gerçekleşiyor.

Naim Süleymanoğlu için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlenecek. Öğle namazını müteakip düzenlenecek tören öncesi Süleymanoğlu'nun Türk bayrağına sarılı tabutu camiye getirildi.


Naim Süleymanoğlu'nun cenaze töreni


Törene, Başbakan Binali Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve üst düzey devlet erkanı dışında spor camiasının ünlü isimleri katıldı.
Cenaze töreninden önce konuşan Osman Aşkın Bak, "Çok üzgünüz. Naim Süleymanoğlu Türk sporu için çok önemliydi. Çok acı bir gün. Bu ülkeye kazandırdıklarını asla unutmayacağız" ifadelerini kullandı.

"RAHMETLİ BABAMIN MANEVİ OĞLUYDU"

Türkiye'nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, Naim Süleymanoğlu'nun, babasının manevi oğlu olduğunu anlatarak, "Ben de onun manevi ağabeyi oluyorum. İlk geldiği günü hatırlıyorum, pırıl pırıl bir insandı, hiçbir zaman kimseyi, Türkiye'yi üzmedi." dedi.

Özal, tedavi gördüğü hastanede 50 yaşında hayatını kaybeden, yüzyılın sporcusu olarak nitelendirilen olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun Fatih Camisi'ndeki cenaze törenine katıldı.

Burada gazetecilere açıklama yapan Özal, başsağlığı dileyerek, "Naim kardeşimiz rahmetli babamın manevi oğluydu, ben de onun manevi ağabeyi oluyorum. İlk geldiği günü hatırlıyorum, pırıl pırıl bir insandı, hiçbir zaman kimseyi, Türkiye'yi üzmedi." diye konuştu.


Selen Yakıcı İle Top 5 (27 Ekim 2020)