comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Nabi Avcı'dan Aziz Yıldırım'a hakaret davası

20 Eylül 2016, Salı 14:43
Nabi Avcı'dan Aziz Yıldırım'a hakaret davası

Eski Mili Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Aziz Yıldırım' hakkında hakaret davası açtı.

FutbolArena - 2002 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ile Fenerbahçe Kulübü arasında, üç eğitim- öğretim binası, bir spor salonu ve bir konferans salonu yapılıp bakanlığa teslim edilmesi karşılığında Kenan Evren Lisesi'nin Fenerbahçe'ye teslim edilmesi konusunda protokol imzalanmıştı.

Hürriyet'te yer alan habere göre, görüşmede Yıldırım, protokolün kendilerine yüklediği bütün şartları yerine getirdiklerini, Kenan Evren Lisesini teslim almadıklarını beyan edip, bu lisenin teslimini talep etti. Bakan Avcı da konuyu bürokratlarına incelettiğini Kenan Evren Lisesinin kurulu bulunduğu taşınmazın değerinin üç okul bir spor salonunda çok yüksek olduğunu, bu nedenle liseyi kulübe vermeyeceğini belirti. Bu duruma sinirlenen Yıldırım, “Bu bize haksızlık sayın bakanım, yapılmış bir protokol var. Protokole uymazsanız konuşacak bir şey kalmıyor” dedikten sonra odadan ayrıldı.
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın 2015 yılında dönemin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'yı ziyareti sonrası A.... koyarım böyle bakanlığın' dediği iddia edilmişti.

Hazırlanan iddianamede Yıldırım'a “Hakaret” suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istendi. Ancak Savcı Taştan, Yıldırım'ın söz konusu sözleri “haksız fiile, tepki olarak ve öfkeyle söylendiği” gerekçesiyle TCK 129. Maddesinin uygulanmasını istedi.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.