comScore

Bursaspor Bursaspor

Mutlu Topçu'dan Bursaspor açıklaması

28 Ocak 2017, Cumartesi 23:33
Mutlu Topçu'dan Bursaspor açıklaması

Hamza Hamzaoğlu'yla yollarını ayıran Bursaspor'da teknik direktör arayışı devam ediyor. 

FutbolArena Özel - Geçtiğimiz günlerde teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'yla yollarını ayıran Bursaspor'da teknik direktör arayışları devam ediyor.
 

Bursaspor'un yeni teknik direktörü kim olacak?


Yeşil-beyazlılarda bir çok isim gündeme gelirken, yerli yabancı bir çok teknik adamında kulübe gelmek için yönetimle temasa geçtikleri öğrenildi. Bursaspor yönetimi ise sezon sonuna kadar takımın başına kulübü yakından tanıyan bir isim geçirmek istiyor. Bu konuda bir dönem Bursaspor'u şampiyonluğa ulaştıran Ertuğrul Sağlam'ın yardımcılığını yapan Mutlu Topçu'yla görüşen Bursaspor'da, genç teknik adamla her an anlaşma sağlayabileceği öğrenildi. Mutlu Topçu son olarak geçtiğimiz sezon Gaziantepspor'u çalıştırırken, kısıtlı kadroya rağmen gösterdiği başarıyla dikkat çekmiş ancak yönetimsel anlaşmazlıklar nedeniyle istifasını sunmuştu. 
 

Mutlu Topçu Bursaspor ile anlaştı mı?


Sosyal medyada Bursaspor'la anlaştığı iddia edilen Mutlu Topçu ise FutbolArena muhabiri Cemil İbrahim Cansız'a özel açıklamalarda bulundu.

46 yaşındaki teknik adam, "Bursaspor'la bir ön görüşme gerçekleştirdik ancak ortada henüz net bir şey yoktur. Ama en geç yarın bu görüşmenin sonucu netlik kazanacaktır. Ben Bursa şehrinin bir evladıyım, doğduğum büyüdüğüm bir yere hizmet etmek benim için büyük bir onur olacaktır" dedi.
DÜŞÜNMEK İÇİN SÜRE İSTEDİ Mİ?

Bursaspor'lu yöneticilerin teklifte bulunduğu ancak Mutlu Topçu'nun düşünmek için süre istedi iddialarına da yanıt veren Mutlu Topçu, "Görüşmeden kesin sonuç yarın çıkacak. Ben Bursa'da doğdum ve orada unutulmayacak şampiyonluğun parçalarından biri olmak nasip oldu. Şunu özellikle belirtmek gerek ki, ben doğduğum ve şampiyonluk yaşadığım bu kulüpten süre istemem, bana gel derlerse koşarak seve seve giderim. Ne teklifi konuşurum, ne de başka bir şey. İşin ucunda Bursaspor'a hizmet etmek varsa ben her daim hazırım" diye sözlerini noktaladı. 

Haber: Cemil İbrahim CANSIZ 

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)